RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Akcja Demokracja żąda blokady zbiórki na „straż narodową”. „To byłoby złamanie prawa”

Zbiórkę wsparło ponad 4 tysiące osób. Zebrano ponad 330 tys. zł (fot. Omar Marques/Getty Images)

Akcja Demokracja żąda się od serwisu zrzutka.pl usunięcia zbiórki na stworzenie tzw. straży narodowej. Aktywiści chcą zablokować działania środowisk narodowych, które włączyły się w obronę kościołów przed profanacją. „Zastosowanie żądanej przez Państwa blokady zrzutki naruszyłoby nie tylko nasz regulamin, ale także obowiązujące w naszym kraju prawo” – oświadczył serwis.

Antifa z Niemiec w drodze do Polski? „Ich zaangażowanie jest bardzo realne”

Lewica z całej Polski organizuje się, by już od piątku manifestować w Warszawie. Tomasz Kalinowski ze Straży Narodowej w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

Po wydarzeniach, które miały miejsce kilka tygodni temu podczas Zobacz więcej: Strajk Kobiet , gdzie Zobacz więcej: profanowano świątynie i miejsca kultu , organizacje narodowe oświadczyły, że do życia powołana zostanie tzw. straż narodowa.

W związku z tym w serwisie zrzutka.pl utworzona została zbiórka pieniędzy na ten cel. „W tym trudnym czasie zwracamy się do Państwa o pomoc finansową. Abyśmy dalej mogli się rozwijać i profesjonalizować potrzebujemy Waszego wsparcia. Bez pieniędzy nie będziemy mieli możliwości szkoleń, obozów, zakupu sprzętu czy szybkiej mobilizacji wolontariuszy. Środki zostaną także wykorzystane na pomoc prawną” – napisali organizatorzy zbiórki – Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości.

Zbiórkę wsparło ponad 4 tys. osób. Stowarzyszenie zebrało ponad 330 tys. zł.

Pomysł zbiórki i utworzenia straży narodowej nie spodobał się aktywistom ze stowarzyszenia Akcja Demokracja, którzy zażądali od serwisu zrzutka.pl, by wycofano zbiórkę, pieniądze zaś oddano wpłacającym.

Zobacz więcej: Powstanie Straż Narodowa. Ma bronić kościołów

„Tylko do poniedziałku mamy czas, by przekonać Zrzutka.pl, że nie opłaca jej się pomagać w finansowaniu przemocy wobec kobiet i ataków na ulicach. Jeśli nie zadziałamy, we wtorek zrzutka na straż narodową zostanie zakończona, a środki wypłacone Robertowi Bąkiewiczowi. Od tego zależy nasze bezpieczeństwo!” – pisała w sobotę Akcja Demokracja.

Podpisz i udostępnij apel przeciw zrzutce na bojówki, które napadają na protesty kobiet ��...

Opublikowany przez Akcja Demokracja Sobota, 21 listopada 2020


Na apel aktywistów odpowiedział serwis zrzutka.pl. W oświadczeniu napisano, że „zastosowanie żądanej blokady zrzutki naruszyłoby nie tylko nasz regulamin, ale także obowiązujące w naszym kraju prawo”.

„Ponadto zniszczyłoby zaufanie dla systemu płatniczego, którego jako instytucja płatnicza nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, wraz z bankami i innymi podmiotami rynku finansowego, jesteśmy częścią. Dodatkowo stanowiłoby naruszenie zasady naszej apolityczności oraz równości wszystkich organizatorów zbiórek internetowych. Co więcej, stworzyłoby także niebezpieczny precedens, na który w przyszłości mógłby powołać się każdy i zażądać od nas blokady dowolnej zbiórki internetowej. W związku z powyższym, nie jesteśmy w stanie spełnić Państwa postulatów” – czytamy.

Akcja Demokracja - zastosowanie żądanej przez Państwa blokady zrzutki https://zrzutka.pl/kj5t56, naruszyłoby nie tylko...

Opublikowany przez zrzutka.pl Poniedziałek, 23 listopada 2020

źródło:
Zobacz więcej