RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pandemia w Chinach. Robot gotuje i podaje posiłki w szkole [WIDEO]

W gimnazjum w Szanghaju we wschodnich Chinach wprowadzono inteligentny system do obsługi szkolnej stołówki. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo przygotowywania posiłków i podawania ich podczas pandemii COVID-19. Roboty przejęły więc rolę kucharzy i kelnerów.

Koronawirus na opakowaniach owoców morza

Władze miasta Qingdao na wschodnim wybrzeżu Chin poinformowały o wykryciu koronawirusa na opakowaniach importowanych owoców morza – podały w piątek...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Stołówki na terenie szkolnego kampusu znajdują się w strefie wysokiego ryzyka pod względem rozprzestrzeniania się koronawirusa, ponieważ zbiera się tam duża liczba ludzi. Zagrożenie rosło także w trakcie przygotowywania posiłków i podawania ich.

Praca robota ma właśnie rozwiązać ten problem. Potrawy przygotowywane przez robota są następnie serwowane przy pomocy przenośnika taśmowego.

Robot wprowadza – zważone wcześniej przez personel – dania do pieca kuchennego i przygotowuje je według zaprogramowanych już opcji, a następnie układa je na taśmie. Wcześniej w kuchni pracowało ok. 7-8 osób, a teraz zadania wykonuje dwóch operatorów robota.

– Ten zestaw inteligentnych urządzeń jest sterowany automatycznie przez cały proces, a uczniowie unikają również kontaktu z personelem, dzięki czemu mogą oni bezpiecznie jeść w stołówce – powiedział chińskiej telewizji Chen Weifeng, dyrektor gimnazjum.

źródło:
Zobacz więcej