RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

USA: rozpoczął się proces przekazywania władzy ekipie Bidena

Prezydent Trump miał zwrócić się do swego zespołu prawnego, by ten współdziałał z ekipą Bidena (fot. Reuters/Joshua Roberts)

Agencja GSA (General Services Administration), która zapewnia wsparcie innym amerykańskich agencji federalnych, zainicjowała w poniedziałek proces przekazania władzy ekipie prezydenta-elekta Bidena. Poinformowała o tym szefowa agencji Emily Murphy.

Wybory w USA. Prawnik Trumpa mówi o kolejnych nieprawidłowościach

Rudy Giuliani, prawnik Donalda Trumpa, przestawił na konferencji prasowej listę świadków i dowodów na rzekome fałszerstwa wyborcze. Powiedział...

zobacz więcej

W swym liście do Bidena Emily Murphy, która dotychczas konsekwentnie odmawiała uznania wyborczego zwycięstwa Bidena, podkreśliła, że nie widzi już przeszkód, by rozpocząć proces przekazania władzy nowej administracji. Dodała, że jest to jej samodzielna decyzja.

Kierowana przez nią agencja obsługi generalnej rządu USA "zajęła stanowisko, że Joen Biden jest zwycięzcą w wyborach prezydenckich, a to oznacza, że można przystąpić formalnie do przekazywania władzy nowej administracji" - pisze agencja Reutera.

„Jestem pewien, że weźmiemy górę w walce” – napisał na Twitterze Donald Trump. Jednak według agencji Reutera urzędujący prezydent zwrócił się do swego zespołu prawnego, by współdziałał z ekipą Bidena. Jednocześnie, obecny gospodarz Białego Domu zapowiedział kontynuację walki, której celem jest doprowadzenie do tego, że „rezultaty wyborów będą uczciwe”.

źródło:

Zobacz więcej