RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie żyje były reprezentant kraju. Zginął w wypadku samochodowym

Anele Ngcongca rozegrał 52 mecze w reprezentacji RPA (fot. Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Anele Ngcongca nie żyje. Były reprezentant RPA w piłce nożnej zginął w wypadku samochodowym. 33-latek rozegrał ponad 50 spotkań dla drużyny narodowej. Był uczestnikiem afrykańskiego mundialu w 2010 roku.

Nie żyje chodziarz Ernesto Canto, mistrz olimpijski z Los Angeles

W wieku 61 lat zmarł mistrz igrzysk w Los Angeles w 1984 roku i świata z 1983 w chodzie na 20 km Meksykanin Ernesto Canto. Przyczyną śmierci była...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w ojczyźnie piłkarza w poniedziałkowy poranek. Z nieznanych przyczyn samochód bmw zjechał z drogi i dachował. Piłkarz, który według relacji mediów był pasażerem, zginął miejscu. Kierująca pojazdem kobieta walczy o życie w szpitalu.

Piłkarska kariera 33-latka dobiegała już końca. Przed tym sezonem stracił miejsce w składzie Memelodi Sundows i przeniósł się do AmaZulu. W barwach nowego klubu nie zdążył już zadebiutować. Zginął kilkanaście godzin po meczu obu drużyn w czwartej kolejce południowoafrykańskiej ekstraklasy.

Kibicom w Europie Ngcongca był znany przede wszystkim z występów w belgijskim Genk. W latach 2008-15 rozegrał 279 meczów i strzelił osiem goli. Największy sukces odniósł w 2011 roku, gdy jego zespół zdobył mistrzostwo Belgii.

Ligę wygrywał także w RPA, trzykrotnie świętując tytuł z Memelodi Sundows.

Z reprezentacją swojego kraju brał udział w mistrzostwach świata w 2010 roku. Przez sześć kolejnych lat był ważnym punktem defensywy afrykańskiej reprezentacji.

źródło:
Zobacz więcej