RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia w przedszkolu. Zmarło ośmiotygodniowe niemowlę

Przedszkole straciło licencję(fot.. Shutterstock/Anua Fisher)

W przedszkolu w Oxfordzie w stanie Missisipi prowadzone jest śledztwo po śmierci ośmiotygodniowego dziecka. Departament Zdrowia wydał awaryjny nakaz, który uniemożliwił Mother Goose Daycare dalszą opiekę nad dziećmi poniżej 12 miesięcy. Urzędnicy twierdzą, że placówka stanowi „poważne zagrożenie”.

Tragiczny wypadek na drodze. Auto uderzyło w gokart pełen dzieci

Jedno dziecko zginęło a pięcioro zostało rannych w wypadku na lokalnej drodze w amerykańskim stanie Teksas. W gokart, którym jechali uderzyło auto...

zobacz więcej

Śmierć niemowlaka w przedszkolu dla wielu osób jest niezrozumiała.

– Podoba mi się przedszkole, właściwie mój syn też tam był. Robią dobrą robotę. Mam dobre doświadczenie – powiedział w rozmowie z WMC Action News 5 jeden z rodziców, którego dziecko uczęszczało do tego przedszkola.

– Nie mogę w to uwierzyć, żłobek istnieje od zawsze. Znam wiele osób, które tam uczęszczały i rodzinę, która jest właścicielem placówki – dodał rozmówca Fox13 .

Departament Stanu Mississipi zawiesił licencję Mother Goose of Oxford na opiekę nad dziećmi poniżej 12 miesięcy. Rozkaz został podpisany przez stanowego urzędnika ds. zdrowia, dr Thomasa Dobbsa. Mężczyzna stwierdził, że placówka stanowi „poważne zagrożenie” dla dzieci, którymi się opiekuje.

– Chociaż licencja została zawieszona, przedszkole nadal może opiekować się dziećmi powyżej 12 miesięcy – powiedział Ray Hill, prawnik Mother Goose.

Dodał, że ten rodzinny biznes, który istnieje od 42 lat, prowadzą „dobrzy ludzie”.

źródło:
Zobacz więcej