RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Francja: Na jednej z ferm norek potwierdzono COVID-19

Przypadki COVID-19 potwierdzono wcześniej na fermach norek w innych państwach (fot. Ole Jensen/Getty Images)

U jednej z norek na fermie we francuskim departamencie Eure-et-Loir potwierdzono zakażenie koronawirusem. Tysiąc zwierząt z tego gospodarstwa zostanie wybitych – poinformowało w niedzielę ministerstwo rolnictwa.

Protest przeciwko wybiciu norek. Setki traktorów w Kopenhadze

Setki traktorów przejechały przez centrum Kopenhagi w sobotę. Rolnicy z całej Danii dołączyli do protestu przeciwko decyzji rządu ws. wybicia norek...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Przypadki COVID-19 potwierdzono wcześniej na fermach norek w innych europejskich państwach, m.in. w Szwecji, Grecji i Holandii. W Danii wykryto także nową mutację koronawirusa. Tam wybitych zostanie ok. 17 mln norek.

Francja zaczęła przeprowadzać testy na obecność koronawirusa na czterech znajdujących się w tym kraju fermach norek w połowie listopada.

„Na tym etapie testy wykazały, że wirus jest obecny na fermie w Eure-et-Loir” – poinformował resort rolnictwa, dodając, że na drugiej fermie nie stwierdzono obecności koronawirusa. „W ostatnich dwóch gospodarstwach nadal trwają testy, a wyniki są spodziewane w ciągu tygodnia” – podało ministerstwo.

źródło:

Zobacz więcej