RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Pani mamy dość!” Reakcja na demonstrację Lempart w Gryficach

Liderka „Strajku Kobiet” przybyła do Gryfic wesprzeć lokalną działaczkę (fot. Facebook/Ogólnopolski Strajk Kobiet)

– Mamy dość, pani mamy dość! – tak zareagowała jedna z mieszkanek Gryfic na przemowę Beaty Katkowskiej, działaczki tzw. Strajku Kobiet, która skarżyła się, że jest określana mianem faszystowskiej lewaczki. Wówczas zainterweniowała liderka ugrupowania, Marta Lempart, która nazwała uczestniczkę zgromadzenia „prowokatorem TVPiS”.

Wulgarny chuligan znów zaatakował policjantów. Kto to taki?

Robienie protestów w czasie epidemii to głupota – nieważne, czy mówimy o Marszu Niepodległości czy Strajku Kobiet. Jednak tylko organizator jednej...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w Gryficach. W trakcie poprzedniej fali manifestacji proaborcyjnych, w 2018 r., tylko jedna osoba, właśnie Beata Katkowska, wyszła na ulicę, by zademonstrować swoje poparcie dla aborcji na żądanie.

Teraz wsparli ją działacze z innych części Polski, w tym pochodząca z Wrocławia Marta Lempart. Według internautów właśnie w jej ustach oskarżenia o prowokację brzmią szczególnie groteskowo.

Gryficka aktywistka Strajku Kobiet, którego uczestnicy podają prywatne adresy przeciwników Strajku i nękają ich pod domami, twierdziła, że „ma dość, że jesteśmy coraz bardziej podzieleni i nie umiemy ze sobą rozmawiać”.

źródło:
Zobacz więcej