RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tragedia w Czeladzi. Kilkanaście osób bez domu po pożarze

Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek pożaru (fot. PAP/Krzysztof Świderski/Zdjęcie ilustracyjne)

Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek pożaru dachu dwukondygnacyjnego budynku wielorodzinnego w Czeladzi (Śląskie) – wynika z informacji służb kryzysowych. Budynek został wyłączony z użytkowania; kilkanaście osób trafiło tymczasowo do miejscowej hali sportowej.

Chwila grozy na skrzyżowaniu. Olbrzymia szpula toczyła się wprost na samochody [WIDEO]

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na drodze w Kaliszu. Duża szpula z kablem energetycznym zsunęła się z przyczepy samochodu technicznego i toczyła...

zobacz więcej

– Pożar dachu dwukondygnacyjnego budynku wielorodzinnego z poddaszem użytkowym o wymiarach 20 na 15 metrów zgłoszono po północy z piątku na sobotę – przekazał w rozmowie z portalem tvp.info kpt. mgr inż. Krystian Biesiadecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie.

Pożarem objęty był dach budynku przy wiodącej od centrum Czeladzi w kierunku Sosnowca, ul. Nowopogońskiej. Państwowa Straż Pożarna ewakuowała z niego dwie osoby, zabrane do szpitala przez zespoły ratownictwa medycznego. 12 osób, z łącznie pięciu rodzin, zrobiło to przed przyjazdem strażaków.

Decyzją nadzoru budowlanego budynek został całkowicie wyłączony z użytkowania. Ewakuowane rodziny zostały tymczasowo ulokowane w hali sportowej w Czeladzi. Straż pożarna zakończyła czynności na miejscu po godz. 4:00 rano.

Zobacz także: Ogromny pożar hali produkcyjnej. Są ofiary

źródło:
Zobacz więcej