RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rząd zamówił 16 mln dawek jednej ze szczepionek na koronawirusa

Mateusz Morawiecki zachęca także wszystkich do zaszczepienia się (fot. Alexander Ryumin\TASS via Getty Images)

– Na spotkaniu z kierownictwem firm Astra Zeneca i Pfizer zadeklarowano, że jak tylko szczepionki na koronawirusa zostaną dopuszczone do obrotu w UE, Polska zamówi maksymalną przysługującą jej liczbę; na jedną ze szczepionek już złożyliśmy zamówienie na 16 mln dawek – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Najnowsze decyzje w walce z pandemią. Konferencja premiera Morawieckiego [WIDEO]

– Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – powiedział premier Mateusz...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Premier pytany był podczas sobotniej konferencji m.in. o to, kiedy Polska otrzyma pierwsze szczepionki i na jakie ilości może liczyć nasz kraj.

W zeszłym tygodniu spotkałem się z najwyższym kierownictwem firmy Astra Zeneca i Pfizer i zadeklarowaliśmy, że tak szybko, jak te szczepionki zostaną dopuszczone do obrotu w UE przez Europejską Agencję Rejestracji Leków, tak szybko my zamawiamy maksymalną przysługującą Polsce z tytułu wielkości populacji, wielkości liczby ludności liczbę szczepionek – powiedział Morawiecki.

– W odniesieniu do jednej z tych szczepionek już to zamówienie złożyliśmy (...) – około 16 mln dawek, bo tyle przypadało z dostępnych dla całej UE dawek i maksymalnego poziomu, o jaki mogliśmy zawnioskować – dodał.

Podkreślił również, że zachęca wszystkich do zaszczepienia się, „bo to pomoże nam najszybciej zakończyć walkę z Covid-19“.

źródło:

Zobacz więcej