RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powstanie gra komputerowa, która opowie o młodych latach Jamesa Bonda

W sieci zadebiutował teaser (fot. Bettmann/Contributor/Getty Images)
W sieci zadebiutował teaser (fot. Bettmann/Contributor/Getty Images)

Choć najnowszy film o przygodach agenta 007 Jamesa Bonda „Nie czas umierać” miał trafić do kin w kwietniu tego roku, pandemia COVID-19 sprawiła, że jego premiera została przesunięta o rok. Na osłodę długiego oczekiwania na ten film fani słynnego agenta dostają prezent w postaci zapowiedzi gry komputerowej, tworzonej przez firmę IO Interactive, na której koncie jest m.in. głośny „Hitman”. W sieci zadebiutował teaser gry komputerowej o Bondzie.

„Szybcy i wściekli”. Podano, kiedy cykl się zakończy

Choć jeszcze nie wiadomo, kiedy na pewno w kinach pojawi się dziewiąta część oficjalnej serii „Szybcy i wściekli”, to wiemy już, kiedy cały cykl...

zobacz więcej

Jej roboczy tytuł to „Project 007”. Minutowy teaser nie zdradza wiele poza informacją o rozpoczęciu prac nad tą produkcją. Krótki zwiastun kończy się ikonicznym ujęciem z punktu widzenia lufy pistoletu i motywem muzycznym serii filmów o Bondzie. Więcej informacji o projekcie zdradzają jego twórcy.

Gracz może wcielić się w Bonda


Gracz otrzyma możliwość wcielenia się w rolę Bonda na początku jego kariery zawodowej w drodze do zdobycia statusu 00. Gra ma przedstawić jego „zupełnie oryginalną historię”.

Projekt jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju; trwają poszukiwania najbardziej utalentowanych twórców z całego świata, którzy chcieliby dołączyć do ekipy tworzącej grę.

Nie będzie to pierwsza gra komputerowa poświęcona postaci agenta Jamesa Bonda. Najsłynniejszy szpieg świata zdążył się już pojawić w ponad 20 grach przeznaczonych na różne konsole.

Zdaniem fachowców duńska firma IO Interactive to idealny wybór dla kolejnej gry o Bondzie. Jej flagowa produkcja – „Hitman” – zawierała wiele aspektów typowych także dla szpiegowskich opowieści ze świata agenta 007.

„Raz na jakiś czas wszystko w naszym przemyśle układa się po twojej myśli. Stworzenie oryginalnej gry o Bondzie to monumentalne przedsięwzięcie i naprawdę wierzę w to, że IO Interactive, współpracując blisko z producentami filmowej serii, będzie w stanie dostarczyć coś ekstremalnie wyjątkowego dla wszystkich graczy i społeczności. Nasz pełen pasji zespół jest podekscytowany możliwością oddania swojej kreatywności ikonicznemu uniwersum Jamesa Bonda. Stworzymy najbardziej ambitną grę w historii naszego studio” – powiedział prezes IO Interactive, Hakan Abrak.

źródło:

Zobacz więcej