RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Google będzie płacić francuskim mediom. Jest porozumienie

„Le Monde” powołuje się na porozumienie podpisane z amerykańskim gigantem internetowym (fot. Shutterstock/Sundry Photography)

Google będzie płacić za wykorzystywanie treści z francuskich mediów – podał dziennik „Le Monde”, powołując się na porozumienie podpisane przez amerykańskiego giganta internetowego z kilkoma francuskimi tytułami prasowymi.

Deszcz pieniędzy z chmury Google'a

2 mld dolarów – może być warta inwestycja Google w Polsce; dyrektor rozwoju biznesu Google Cloud w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Magdalena...

zobacz więcej

Google ogłosił, że podpisał umowy z „kilkoma wydawcami”, które uwzględniają prawa autorskie wydawców do ich publikacji internetowych indeksowanych w wyszukiwarce.

Sąd apelacyjny w Paryżu orzekł 8 października, że Urząd ds. Konkurencji miał podstawy, aby zmusić Google do podjęcia negocjacji w sprawie praw autorskich z francuskimi wydawcami.

„Le Monde” informuje, że Google podpisał umowy m.in. z „Le Monde”, „Courrier international”, „L'Obs”, „Le Figaro”, „Liberation” i „L'Express”.

„Obecnie prowadzimy rozmowy z wieloma innymi graczami w prasie codziennej ogólnokrajowej i regionalnej, a także z magazynami” – poinformował Google.

źródło:

Zobacz więcej