RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Lekkoatletyka. Polska organizatorem drużynowych ME 2021

Lekkoatletyczne drużynowe mistrzostwa Europy w 2021 roku odbędą się w dniach 19-20 czerwca na Stadionie Śląskim w Chorzowie – poinformował marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

Oddala się awans młodzieżówki do finałów mistrzostw Europy

Polscy piłkarze do lat 21, którzy zajęli drugie miejsce w grupie 5 eliminacji mistrzostw Europy, prawdopodobnie nie awansują do turnieju...

zobacz więcej

– To ogromny sukces, zarówno sportowy, jak i organizacyjny. Jestem także pewien, że organizacja zawodów przyniesie korzyści dla turystyki i gospodarki. Przyznanie tak ważnego wydarzenia potwierdza, że Narodowy Stadion Lekkoatletyczny staje się wyjątkowym obiektem sportowym na mapie regionu, Polski i Europy. To kolejny dowód, że potencjał naszego stadionu jest ceniony przez sportowców i osoby odpowiedzialne za wybór najlepszych miejsc do przeprowadzania zawodów – przekazał Chełstowski.

Na początku maja 2021 r. Stadion Śląski będzie też gospodarzem nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet.

W 2019 r. DME w lekkoatletyce gościła Bydgoszcz, a biało-czerwoni po raz pierwszy triumfowali w tej imprezie. Pierwotnie przyszłoroczną edycję miał gościć białoruski Mińsk, ale stowarzyszenie European Athletics zdecydowało się na zmianę.

„Nigdy wcześniej reprezentacja, która zwyciężyła w poprzedniej edycji drużynowych mistrzostw Europy nie miała przywileju obrony tytułu na własnej ziemi. Tworzymy więc piękną historię. Jestem przekonany, że tak od strony organizacyjnej i sportowej projekt, który właśnie się rozpoczyna, zakończy się sukcesem” – podkreślił prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski, cytowany na stronie internetowej federacji.

Zmarł legendarny trener polskich siatkarek

Nie żyje Benedykt Krysik, wybitny trener reprezentacji Polski kobiet – poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej. Krysik zmarł w wieku 92 lat.

zobacz więcej

W zawodach weźmie udział osiem reprezentacji. Oprócz broniącej tytułu Polski, będą to: Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Włochy, Ukraina, Hiszpania i Portugalia, która w 2019 r. zwyciężyła w niższej dywizji.

Przed tygodniem władze europejskiej centrali Królowej sportu zdecydowały, że mistrzostwa kontynentu na otwartym stadionie w 2024 r. gościć będzie Rzym, którego finałowym konkurentem był Stadion Śląski jako część projektu „Katowice-Silesia 2024”.

– Ta porażka z Rzymem bardzo boli, ale to jest sport, trzeba ją przyjąć. Rzym to Rzym, a możliwości finansowe woj. śląskiego są ciut skromniejsze. Trzeba to przyjąć na klatę, myśleć o przyszłości i iść dalej – dodał marszałek.

Dyrektor European Atlhletics Christian Milz zaznaczył, że przyznania organizacji ME 2024 stolicy Włoch polska strona nie powinna traktować jako porażki, lecz lekcji na przyszłość. – Prezentacja Śląska zrobiła ogromne wrażenie, była bardzo dobra, dynamiczna – zaznaczył.

Śląski obiekt może pomieścić ponad 54 tys. kibiców. W sierpniu 2020 r. zyskał miano Narodowego Stadionu Lekkoatletycznego, odbywają się tam prestiżowe zawody, jak Memoriał Janusza Kusocińskiego i Memoriał Kamili Skolimowskiej.

W środę polscy piłkarze zagrają tam z Holandią w ostatnim meczu grupowym Ligi Narodów.

źródło:
Zobacz więcej