RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Oddala się awans młodzieżówki do finałów mistrzostw Europy

Reprezentacja U21 pokonała Łotwę 3:1 (fot. PAP/Grzegorz Michałowski)

Polscy piłkarze do lat 21, którzy zajęli drugie miejsce w grupie 5 eliminacji mistrzostw Europy, prawdopodobnie nie awansują do turnieju finałowego. Ostateczną sytuację komplikuje fakt, że nie odbył się między innymi mecz Islandii – również walczącej o awans z drugiej lokaty – z Armenią.

Brzęczek o Lewandowskim: To było niefortunne

Reprezentacja Polski rozegra w środę mecz Ligi Narodów z Holandią. Po niedzielnym spotkaniu z Włochami nastroje wokół są jest fatalne. Selekcjoner...

zobacz więcej

Biało-czerwoni we wtorek wygrali w Łodzi z Łotwą 3:1 i w tabeli zajęli drugie miejsce z dorobkiem 20 punktów. Awans z pierwszej pozycji wywalczyła Rosja (23 pkt).

W mistrzostwach Europy 2021 roku w Słowenii i na Węgrzech weźmie udział 16 drużyn. Udział mają zapewniony obaj gospodarze. Awans wywalczą triumfatorzy każdej z dziewięciu grup oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc, przy czym do tego bilansu w grupach sześciozespołowych nie są liczone mecze z ostatnią drużyną w tabeli.

W przypadku Polski w zestawieniu drużyn z drugich miejsc nie są więc uwzględniane dwa wygrane mecze z ostatnią Łotwą.

W tym momencie kadra Macieja Stolarczyka (zastąpił niedawno Czesława Michniewicza, obecnie trenera Legii Warszawa) w zestawieniu zespołów z drugich lokat zajmuje piątą pozycję, czyli ostatnią dającą awans.

Hejt złamał jego życie. Młody piłkarz zakończył karierę

Ma 22 lata i wydawało się, że karierę przed sobą. Josh Hope należał do najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia w Australii. Grał w...

zobacz więcej

Nie po myśli

Kilka wyników z innych grup ułożyło się po myśli biało-czerwonych, ale nie wszystkie. Polacy zostali wyprzedzeni między innymi przez Rumunię, która zremisowała we wtorek z Danią 1:1.

Polskę może jeszcze wyprzedzić zespół z grupy 1 – największe szanse ma Islandia, ale jej zaplanowany na środę mecz na wyjeździe z Armenią, który miał się odbyć na Cyprze, został odwołany. Podobnie jak wcześniejsze spotkanie Armenii ze Szwecją (13 listopada), również walczącej o drugie miejsce. W środę Szwedzi zagrają jeszcze z Włochami.

„Ze względu na wiele pozytywnych przypadków Covid-19 wśród zawodników reprezentacji Armenii do lat 21 oraz fakt, że w okresie stanu wojennego w Armenii pojawia się problem z uzyskaniem legalnych zezwoleń na opuszczenie kraju przez grupę nowych zawodników w krótkim okresie, drużyna nie wyjedzie na Cypr i mecze nie będą rozgrywane” – oświadczyła już kilka dni temu federacja Armenii na swojej stronie. Dodano, że szwedzka i islandzka federacja zostały poinformowane o tej decyzji.

Możliwe więc, że UEFA przyzna Islandii oraz Szwecji walkowery. Sytuacja w grupie 1 jest jeszcze o tyle niejasna, że nie wiadomo, czy Armenia zajmie przedostatnie, czy ostatnie miejsce (obecnie jest przedostatnia, przed mającym również 3 pkt Luksemburgiem).

Faza grupowa ME do lat 21 odbędzie się od 24 do 31 marca 2021, natomiast faza pucharowa (od ćwierćfinałów) – od 31 maja do 6 czerwca.

źródło:

Zobacz więcej