RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wiedźmin z niepełnosprawnością? Producentka serialu dopracuje postać Geralta

Producentka serialu zamierza dopracować postać Geralta (fot. Netflix)

Fani literackiego pierwowzoru przygód Geralta z Rivii mają sporo zarzutów do serialowego wizerunku tego bohatera. Głównie, że za ładny albo za młody – w przeciwieństwie do tego, jak go opisał Andrzej Sapkowski. Do kolejnego zarzutu, że za mało kontuzjowany, odniosła się sama showrunnerka, czyli główna producentka serialu. Chce „zgłębić” postać Geralta

Producenci „Wiedźmina” rozważają zatrudnienie polskich aktorów w drugim sezonie

Przygotowania do realizacji drugiej serii serialu o Geralcie z Rivii trwają już w najlepsze, a według nieoficjalnych informacji prace na planie...

zobacz więcej

Lauren Schmidt Hissrich wzięła udział w dyskusji twitterowej zapoczątkowanej przez osobę przedstawiająca się w Internecie jako Mustangsart, „konsultant ds. niepełnosprawności do wynajęcia”. Jak podaje portal „Heroic Hollywood”, osoba ta zwróciła uwagę, że nie tylko serial uniknął kłopotliwego tematu niepełnosprawności Geralta, również poprzedzająca go słynna polska gra komputerowa.

Osoba przedstawiająca się jako Mustangsart napisała, że zna książki Sapkowskiego, z których wynika jednoznacznie, że bohater zmaga się z przewlekłym bólem wynikającym z wielu urazów. Jej zdaniem jest niepełnosprawny, co jednak nie umniejsza jego heroiczności. Wyjaśniła, że o ile może zrozumieć pominięcie elementu niepełnosprawności herosa w popularnej grze komputerowej, bo to od serialu należy oczekiwać więcej. W grze komputerowej rany można „uleczyć” bonusami.

Mustangsart podkreśla, że obecność w popkulturze tak znaczącego, a przy tym poturbowanego bohatera, jak Geralt, który dostosowuje styl walki do swoich ułomności, wiele znaczyłoby dla odbiorców, którzy na co na co dzień muszą zmagać się ze swoimi słabościami. Producentka serialu, Lauren S. Hissrich, odpowiedziała na ten wpis, że... Mustangsart ma rację. Co więcej, że post „otworzył jej oczy”.

Showrunnerka przyznała, że sposób, w jaki ona sama wcześniej postrzegała Geralta, był niewłaściwy. Zaznaczyła przy tym, że przeczytała książki Sapkowskiego wiele razy, ale wyraźnie była w błędzie. Zamierza więc „zgłębić” postać Geralta i dopracować ją w następnych odcinkach serialu.

źródło:
Zobacz więcej