RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dom z serialu „Pełna chata” został sprzedany

Serial „Pełna chata” był realizowany w latach 1986-1994 (fot. Walt Disney Television via Getty Images Photo Archives/Walt Disney Television via Getty Images)

Wiktoriański budynek, doskonale znany miłośnikom serialu „Pełna chata” i jego kontynuacji „Pełniejsza chata”, ma nowego właściciela. Poprzedni właściciel chciał go przerobić na pensjonat w klimacie sitcomu, ale sąsiedzi bali się najazdu turystów.

Znaleźli w śmieciach zabawki z „Gwiezdnych Wojen”. Zarobili majątek

Brytyjskie małżeństwo zarobiło na „śmieciach” przeszło 400 tysięcy funtów. Fortuna znajdowała się w workach z odpadami, które oddał im sąsiad....

zobacz więcej

Nieruchomość znajduje się pod adresem 1709 Broderick Street w malowniczej dzielnicy San Francisco Alamo Square, znanej też jako „Postcard Row”. Jego poprzednim właścicielem, od 2016 r., był producent serialu „Pełna chata” Jeff Franklin.

Po zakończeniu kręcenia zdjęć postanowił swój dom gruntownie wyremontować i urządzić tu pensjonat w klimacie serialu. Sprzeciwili się temu jego sąsiedzi, zaniepokojeni tym, że ich spokój zostanie zakłócony przez najazd turystów.

Teraz trzypiętrowy dom, a właściwie segment kamienicy, został sprzedany za 5 350 000 dolarów. Z serialu wiadomo jedynie, jak wygląda on z zewnątrz, ponieważ reszta to już dzieło scenografów (front budynku pojawia się w czołówce sitcomu, ale jego wnętrza powstały w studiu filmowym).

Nieruchomość i tak ma wiele walorów. Na samej górze znajduje się główny apartament z kominkiem i oknami z widokiem na zatokę San Francisco. W przydomowym ogrodzie znajdują się płytki cementowe z odciskami dłoni i podpisami obsady „Pełnej chaty”.

Dom został wystawiony za 5,5 mln dolarów. Poprzedni właściciel kupił go za 4 mln dol.

źródło:

Zobacz więcej