RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Pandzia dyplomacja. W Korei Południowej urodziła się pierwsza panda

Fu Bao już zachwyca gości parku (fot Everland Amusement Partk/mat.pras.)

W Korei Południowej przyszła na świat pierwsza panda. Władze parku zaprezentowały słodziaka 100 dni po jej urodzinach. Nazwano ją Fu Bao, co oznacza „skarb przynoszący szczęście”.

Czego wystraszył się niedźwiedź? Niesamowite nagranie z Bieszczadów [WIDEO]

„Kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo zaraz zmyka” – pisał Jan Brzechwa. A przed kim albo przed czym ucieka niedźwiedź? Filmik, na którym...

zobacz więcej

Samiczka urodziła 20 lipca w parku Everland w Yongin w prowincji Gyeonggi. W środę po raz pierwszy zaprezentowano ją publicznie. Imię otrzymała po głosowaniu, w którym wzięło udział około 50 tys. osób zarówno w samym parku, jak i przez internet. Zgodnie z tradycją pandy otrzymują imiona w języku chińskim.

W chwili narodzin Fu Bao ważyła 197 g i mierzyła 16,5 cm. Obecnie waży 5,8 kg i mierzy 58,5 cm. – Czuje się dobrze, tak jak jej matka Ai Bao – zapewnił Kang Cheol-won, który opiekuje się pandami w parku.

Ai Bao trafiła do Korei Południowej w ramach tzw. pandziej dyplomacji. Chiny wypożyczają urocze zwierzaki, a ich potomstwo musi w ciągu 3-4 lat od narodzin trafić do Chin.

źródło:
Zobacz więcej