RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Zabij księdza”. Ktoś umieścił na krzyżu napis

Nieznani sprawcy zdewastowali krzyż na Cmentarzu na Zaspie w Gdańsku, gdzie leżą bohaterowie z II wojny światowej. Na poprzecznej belce krzyża umieszczono napis: „Zabij księdza”, a na jego belce pionowej napisano: „Piekło kobiet”. Sprawą zajmuje się policja.

Dolnośląskie: Nieznany sprawca zniszczył figury fatimskie

Nieznany sprawca zniszczył figury dzieci fatimskich stojące przy kościele w Chrząstawie Wielkiej (Dolnośląskie). „Taki wandalizm nie miał tam...

zobacz więcej

„Kolejna granica została przekroczona przez antife” – skomentował na Twitterze Hubert Grzegorczyk, przewodniczący największego Komitetu Okręgu 2 w Gdańsku.

„To już przekroczenie wszelkich możliwych granic. Jak długo Aleksandra Dulkiewicz wraz z radnymi KO i WdG będą popierać takie działania?” – zapytała na Twitterze Joanna Cabaj, gdańska radna Prawa i Sprawiedliwości.

Sprawą zajmuje się policja. Za znieważenie miejsca pochówku grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

O zdarzeniu poinformował portal tvp.info również nasz czytelnik przez platformę Twoje Info.

W ostatnich dniach po ogłoszeniu przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia ws. tzw. aborcji eugenicznej doszło do protestów i ataków na kościoły. Manifestanci zniszczyli wiele symboli kultu religijnego w całej Polsce i nawoływali do nienawiści wobec kapłanów i osób wierzących.

źródło:
Zobacz więcej