RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wielka Brytania wprowadza kolejny lockdown

Szef rządu oświadczył na konferencji prasowej, że jest to konieczne, gdyż liczba przypadków koronawirusa szybko wzrasta (fot. PAP/EPA/ANDY RAIN)

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił czterotygodniowy „lockdown” w kraju. Będzie on obowiązywał od czwartku do drugiego grudnia.

„W trakcie zimy umrze 85 tys. osób”. Niebezpieczny rozwój epidemii w Anglii

Epidemia koronawirusa w Anglii rozwija się szybciej niż przewidywał rozsądny najgorszy scenariusz przygotowań władz do zimy – wynika z...

zobacz więcej

Szef rządu oświadczył na konferencji prasowej, że jest to konieczne, gdyż liczba przypadków koronawirusa szybko wzrasta, co grozi załamaniem systemu ochrony zdrowia. Od czwartku obywatele będą mogli wychodzić z domów tylko w określonych przypadkach: do pracy, o ile nie mogą pracować z domu, do szkoły, do sklepu, aby kupić niezbędne artykuły, do apteki lub do lekarza.

Dozwolone będą ćwiczenia fizyczne i rekreacja na świeżym powietrzu. Osoby z różnych gospodarstw domowych nie będą mogły się spotykać w zamkniętych pomieszczeniach.

Zamknięte zostaną puby, bary i restauracje, a także sklepy nie sprzedające artykułów pierwszej potrzeby. Otwarte będą natomiast szkoły i uczelnie. Świątynie będą otwarte tylko dla modlitw prywatnych, a w pogrzebach będą mogli uczestniczyć członkowie najbliższej rodziny.

źródło:
Zobacz więcej