RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wybory prezydenckie w USA. Zbliża się termin głosowania powszechnego

Wybory prezydenckie w USA już 3 listopada ( fot. PAP/EPA/Morry Gash)

Zbliżają się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Głównym kontrkandydatem starającego się o reelekcję prezydenta Donalda Trumpa jest związany z Demokratami Joe Biden.

„Możemy znów uczynić Amerykę wielką”. „New York Post” popiera Donalda Trumpa

Amerykański dziennik „New York Post” oficjalnie poparł reelekcję Donalda Trumpa. Na łamach gazety wymieniono pozytywne zmiany wprowadzone przez...

zobacz więcej

Kiedy wybory prezydenckie w USA?


Oficjalny termin wyborów w USA to 3 listopada 2020 r. W niektórych stanach trwa jednak wczesne głosowanie . Jak dotąd swój głos oddało już 87 milionów Amerykanów. To ponad 63 proc. z liczby obywateli USA, którzy zagłosowali w wyborach prezydenckich w 2016 roku.

Pod względem liczb bezwzględnych najwięcej głosów oddano w Kalifornii (ok. 9,2 mln), Teksasie (9 mln) oraz na Florydzie (7,8 mln).

Wybory prezydenckie w USA – głosowanie


W związku z trwającą epidemią koronawirusa dużą popularnością cieszy się głosowanie korespondencyjne. Głosy można oddać osobiście lub pocztą.

W wielu stanach karty wyborcze będą przyjmowane jeszcze po wtorku. Oznacza to, że jeśli rywalizacja będzie zacięta, to zwycięzcy wyborów nie poznamy w noc z wtorku na środę polskiego czasu.

źródło:

Zobacz więcej