RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zatrzymania w centrum stolicy. Policyjna interwencja przy Muzeum Narodowym

W okolicach ronda De Gaulle’a w centrum Warszawy doszło do bójek (fot. Omar Marques/Getty Images)

Konieczna była interwencja policji w rejonie ronda de Gaulle'a i Nowego Światu. Doszło tam do starć pomiędzy dwiema grupami młodych ludzi. Rzucano różnymi przedmiotami, atakowano się fizycznie, używano pirotechniki – poinformowała wieczorem Komenda Stołeczna Policji.

Ordo Iuris: W toku kilkanaście spraw o m.in. obrazę uczuć religijnych

Zgłosiliśmy szereg przypadków wandalizmu, w toku jest przynajmniej kilkanaście spraw dotyczących naruszenia przepisów mówiących o obrazie uczuć...

zobacz więcej

W stolicy trwa kolejny protest po wyroku TK w sprawie aborcji. W okolicach ronda De Gaulle’a w centrum Warszawy doszło do bójek. W protestujących ludzi poleciały m.in. petardy. Interweniowała policja.

Pod Muzeum Narodowym około stu policjantów musiało interweniować na skutek starć do jakich doszło między dwoma grupami młodzieży. Zostali obezwładnieni, zakuci w kajdanki i zatrzymani. Na chodnik pod MN zaczęły podjeżdżać kolejne radiowozy, zatrzymanych zabrano – relacjonował reporter PAP.

Informację potwierdziła KSP, podając, że doszło do starć pomiędzy dwiema grupami młodych ludzi. „Rzucano różnymi przedmiotami, atakowano się fizycznie, używano pirotechniki. Policjanci podjęli działania, zapewniające bezpieczeństwo innych ludzi” – napisała na Twitterze warszawska policja.

źródło:
Zobacz więcej