RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

GIS: Kozi ser z deski serów wycofany ze sprzedaży

Zjedzenie żywności może prowadzić do choroby zwanej listeriozą (fot. Shutterstock/Tatjana Baibakova)

Główny Inspektorat Sanitarny w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności poinformował w piątek o wycofaniu ze sprzedaży produktu „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi”.

GIS wycofuje ser kozi. Powodem zagrożenie listeriozą

Główny inspektor sanitarny wycofał w piątek produkt „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi”, z terminem przydatności do spożycia 26.10.2020....

zobacz więcej

GIS podał, że został poinformowany o prowadzonym przez firmę Jeremi Kasewerk GmbH oraz Lidl Sp. z o.o. sp.k. wycofaniu z obrotu i od konsumentów produktu „Deska Serów Lidla, Ser niderlandzki kozi” (wszystkie terminy przydatności do spożycia), gdyż nie można wykluczyć w nim obecności bakterii Listeria monocytogenes.

Szczegółowe informacje na temat wycofywanego produktu znajdują się na stronie internetowej: kimjestesmy.lidl.pl/folder_aktualnosci/ser-kozi-1

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez dystrybutora.

Firma Lidl zaprasza klientów do zwrotu artykułu (również napoczętego) w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

GIS zaleca by nie spożywać żadnej partii wskazanego produktu. Zjedzenie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

źródło:

Zobacz więcej