RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Konferencja premiera. Dalsze decyzje ws. walki z epidemią

Mateusz Morawiecki ma przedstawić informację na temat funkcjonowania cmentarzy w najbliższych dniach (fot. Adam Guz/KPRM)

Podczas piątkowej konferencji premier zapowiedział, że szczepionka na COVID-19 prawdopodobnie może być dostępna dla seniorów w styczniu 2021 r. Podjęto decyzję o zamknięciu cmentarzy 31 października, 1 oraz 2 listopada. Pracownicy administracji publicznej, którzy nie muszą pracować stacjonarnie, mają pracować zdalnie. Obok premiera Mateusza Morawieckiego w konferencji uczestniczy minister zdrowia Adam Niedzielski a także główny doradca Prezesa Rady Ministrów ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

„Koronawirus. Szpital”: Kulisy walki z epidemią w szpitalu MSWiA

– Jesteśmy szpitalem, który leczy wyłącznie pacjentów z Covid-19 – mówi dr Agnieszka Szarowska, lekarz chorób zakaźnych. W programie „Koronawirus....

zobacz więcej

W czwartek podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym premier zapowiedział, że w piątek rząd przedstawi informacje dotyczące m.in. dostępności cmentarzy w Dniu Wszystkich Świętych oraz zasad pracy biurowej.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski oświadczył w piątek, że nie ma planów wprowadzenia w Polsce stanu wyjątkowego. – Wiązałby się on z mnóstwem ograniczeń, m.in. w sferze gospodarczej i społecznej – dodał.

Także rzecznik rządu Piotr Müller w czwartek zaprzeczał doniesieniom, jakoby rząd zamierzał wprowadzić stan wyjątkowy. Zapewnił, że nie ma w tej chwili żadnej decyzji, co do kwestii wprowadzenia takiego stanu. – Dzisiaj spotka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, omówi wszystkie „za” i „przeciw” takiej decyzji, aby na przykład zdecydować się na zamknięcie cmentarzy. Myślę, że dzisiaj ta dyskusja się zakończy, a jutro zostanie ogłoszona decyzja – mówił w czwartek rzecznik rządu

źródło:

Zobacz więcej