RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Matka z córką zginęły po potrąceniu przez pociąg

Do tragedii doszło w Dąbrowie Górniczej (fot. Shutterstock, zdjęcie ilustracyjne)

Dwie osoby zginęły w czwartek wieczorem w wyniku potrącenia przez pociąg na szlaku kolejowym w Dąbrowie Górniczej – podały w piątek rano służy kryzysowe wojewody śląskiego. Jak podaje policja, ofiarami wypadku są 69-latka i jej 45-letnia córka.

Nie żyje uczestniczka „The Voice Kids”. Miała zaledwie 16 lat

Zmarła uczestniczka niemieckiej edycji „The Voice Kids”, 16-letnia Grace Mertens. Nastolatka miała guza mózgu, z którym walczyła kilka lat. Grace...

zobacz więcej

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK), do potrącenia dwóch osób przez pociąg Intercity doszło w czwartek przed godz. 21 na szlaku kolejowym Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Dąbrowa Górnicza.

Asp. Bartłomiej Osmólski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej powiedział, że informację o potrąceniu na wysokości przejazdu kolejowego przy ul. Urbańskiego policjanci otrzymali po 21. – Jak się okazało, ofiarami były dwie osoby – matka z córką. Zostały potrącone przez pociąg Pendolino relacji Gdynia–Bielsko Biała – powiedział policjant. Starsza z ofiar miała 69 lat, a młodsza 45.

Czynności śledczych na miejscu zakończyły się po północy. – Z policjantami pracował prokurator, który zarządził sekcje zwłok – dodał Osmólski.

Jak podało WCZK, przerwa w ruchu pociągów trwała do pierwszej w nocy. Na czas wstrzymania ruchu kolejowego w tym miejscu Koleje Śląskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową.

źródło:

Zobacz więcej