RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wojna o Górski Karabach w Kalifornii. Kierowca dźgał demonstrantów

Jaime Fonseca trafił do aresztu (fot. PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON/Fresno Police Dept)

Kierowca ranił nożem trzech proarmeńskich demonstrantów blokujących ruch w mieście Fresno w Kalifornii. Sprawca został zatrzymany.

Polscy Ormianie pomagają rodakom z Arcachu

Polscy Ormianie wspierają swoich rodaków w Arcachu (Górskim Karabachu) w trudnych chwilach związanych z toczącą się tam wojną. Tylko jedna z...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w środę rano czasu miejscowego. Dziennik „Los Angeles Times” podaje, że 41-letni Jaime Fonseca wpadł w szał, gdy demonstranci zablokowali jego auto na ruchliwym skrzyżowaniu.

Świadkowie relacjonowali, że Fonseca wysiadł z auta z nożem i pałką i zaczął wygrażać osobom trzymającym armeńskie flagi oraz banery z antyazerskimi i antytureckimi hasłami. W pewnym momencie doszło do szarpaniny, kierowca ranił przy tym niegroźnie trzy osoby.

Sprawca został zatrzymany. Departament policji we Fresno wydało oświadczenie, że przestępstwo nie było politycznie motywowane ani nie było zbrodnią z nienawiści.

Od kilku tygodni w wielu miastach Stanów Zjednoczonych odbywają się protesty przeciwko azerskiej agresji w Górskim Karabachu, regionie zamieszkałym w zdecydowanej większości przez Ormian.

źródło:
Zobacz więcej