RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Tomasz Sz. zatrzymany. To wicenaczelny portalu Jana Pińskiego

To nie pierwszy raz, kiedy Sz. został zatrzymany przez CBA (fot. CBA)

CBA zatrzymało trzy osoby z grupy przestępczej, która wystawiała fikcyjne faktury VAT na ponad 5 mln zł. Z informacji portalu tvp.info wynika, że wśród zatrzymanych jest Tomasz Sz., zastępca redaktora naczelnego portalu wiesci24.pl. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Ekspert od „słupów” zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejną osobę w śledztwie dotyczącym działania „mafii paliwowej” – dowiedział się portal tvp.info. Według ustaleń...

zobacz więcej

Zorganizowana grupa przestępcza


Agenci z katowickiej delegatury CBA w ramach nowego śledztwa zatrzymali trzy osoby na terenie Mazowsza. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Lublinie. Po zatrzymaniu przeszukano siedziby spółek powiązane z zatrzymanymi.

Jak informuje nas Wydział Komunikacji Społecznej CBA, postępowanie dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej „zajmującej się nabywaniem oraz dalszą odsprzedażą paliw przy wykorzystaniu zaangażowanych w ten proceder szeregu krajowych podmiotów gospodarczych wystawiających fikcyjne faktury VAT”.

Grupa miała na celu uniknięcie odprowadzenia należności publicznoprawnych z tytułu podatku VAT. „W ramach łańcucha podmiotów gospodarczych podatku VAT nie odprowadzał tzw. znikający podatnik. Wartość uszczuplenia należności z tytułu podatku VAT wynosi ponad 10 mln zł. Proceder miał miejsce w 2016 r.” – informuje CBA.

Dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA

Agenci CBA zatrzymali dziennikarza TVN Marka K. – potwierdził nieoficjalnie portal tvp.info. Mężczyzna jest jednym z siedmiu zatrzymanych, którzy...

zobacz więcej

Zarzuty i areszt


Zatrzymani trafili do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Tam usłyszeli zarzuty działania w zorganizowanej grupie przestępczej i wystawienia fikcyjnych faktur VAT na łączną kwotę ponad 5 mln zł. Dwóch podejrzanych trafiło do aresztu na trzy miesiące, wobec ostatniego zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

Symulacja. Opinia lekarska


Jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, jednym z zatrzymanych jest Tomasz Sz., związany z portalem wieści24.pl., którego redaktorem naczelnym jest Jan Piński. Podczas zatrzymania Sz. miał symulować zły stan zdrowia. Trafił do szpitala, lekarze po zbadaniu mężczyzny stwierdzili, że jego stan jest dobry.

To nie pierwszy raz


Sz. był zatrzymany przez CBA na początku 2018 r. Wówczas wraz z ośmioma innymi osobami zatrzymano go w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie, powołując się na wpływy w służbach specjalnych: SKW, ABW, CBA, w instytucjach państwowych, policji, ministerstwach, urzędach celnoskarbowych, mieli przyjmować korzyści majątkowe, co najmniej 1,2 mln zł.

Część grupy podawała się za funkcjonariuszy służb i posługiwała się fałszywymi legitymacjami. Tomasz Sz. W przeszłości był ochroniarzem Adama Michnika.

źródło:
Zobacz więcej