RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Cmentarze, możliwe kolejne obostrzenia. Premier przedstawi decyzje

Coraz więcej zakażeń koronawirusem. Wczoraj ponad 20 tys. (fot. PAP/Leszek Szymański)

Premier Mateusz Morawiecki przedstawi informację w sprawie funkcjonowania cmentarzy w uroczystość Wszystkich Świętych i ewentualnych dalszych obostrzeń, które mogą zostać wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Konferencja ma się odbyć około godziny 15.

Były minister zdrowia w rządzie PO: Morawiecki to najlepszy premier na trudne czasy

Premier Mateusz Morawiecki „to najlepszy premier na trudne czasy” i „trzeba mu pomóc, a nie przeszkadzać” – ocenił prof. Marian Zembala,...

zobacz więcej

Na konferencji na Stadionie Narodowym premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd przedstawi informacje dotyczące m.in. dostępności cmentarzy we Wszystkich Świętych oraz zasad pracy biurowej.

Rzecznik rządu Piotr Müller w czwartek zaprzeczał doniesieniom, jakoby rząd zamierzał wprowadzić stan wyjątkowy. Zapewnił, że nie ma w tej chwili żadnej decyzji co do kwestii wprowadzenia takiego stanu.

– Dzisiaj spotka się rządowy zespół zarządzania kryzysowego, omówi wszystkie „za” i „przeciw” takiej decyzji, aby na przykład zdecydować się na zamknięcie cmentarzy. Myślę, że dzisiaj ta dyskusja się zakończy, a jutro zostanie ogłoszona decyzja – mówił w czwartek rzecznik rządu.

źródło:

Zobacz więcej