RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Brawo Wy! Rekordowa kwota dla podopiecznych Caritas Polska

Do tej pory zostały zorganizowane 144 zbiórki (fot. Materiały prasowe)

Suma wpłat przekazanych przez indywidualnych darczyńców na leczenie i rehabilitację dzieci i dorosłych, zbierających fundusze dzięki serwisowi internetowemu prowadzonemu przez Caritas Polska, przekroczyła 6 mln zł. Udało się pomóc 144 osobom. Na wsparcie, często ratujące życie, czekają kolejne osoby.

20 tys. żołnierzy zaangażowanych w walkę z koronawirusem 

Obecna sytuacja wymaga nadzwyczajnych działań. Więcej wojska zaangażuje się w walkę z koronawirusem. W związku z rosnącą liczbą zakażeń poleciłem,...

zobacz więcej

– Zbieramy w sumie od 6 lat, a pod nazwą UratujeCie.pl od 1,5 roku. Te 6 mln to tylko środki z darowizn przekazanych przez osoby indywidualne bezpośrednio na zbiórki. Nie wliczamy w to żadnych dodatkowych grantów, pieniędzy ze skarbonek w sklepach, czy z programu lojalnościowego, który prowadzimy razem z Mastercard i Bankiem Pocztowym – tłumaczy Marta Modrzejewska, koordynatorka projektu.

Do tej pory zostały zorganizowane 144 zbiórki, głównie na leczenie i rehabilitację osób, które nie mają refundacji z NFZ. 

Środki z darowizn  także były przekazywane na zakup sprzętu do rehabilitacji, aparatów słuchowych, wózków inwalidzkich oraz na poprawę warunków bytowych, np. odbudowy domów po pożarach albo dostosowanie pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych – czytamy w komunikacie.

Jak pomóc? Wejdź na stronę www.uratujecie.pl, wybierz podopiecznego i przekaż darowiznę w dowolnej kwocie.

źródło:
Zobacz więcej