1 nowa wiadomość

Znów było blisko. Lech minimalnie gorszy od Rangersów [RELACJA]

Mikael Ishak (z lewej) to najskuteczniejszy piłkarz Lecha (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Znów się nie udało. Po porażce 2:4 z Benfiką Lizbona tym razem Lech Poznań przegrał na wyjeździe 0:1 z Glasgow Rangers.

Nie musisz odswieżać strony.
Relacja live odświeża się automatycznie.
22:48 29.10.2020
Koniec meczu. Glasgow Rangers wygrywa 1:0 z Lechem Poznań w meczu drugiej kolejki Ligi Europy.
22:45 29.10.2020
89. minuta. Na boisku są już Awwad i Kaczarawa. Lech gra trójką napastników, ale okazji do gola brak.
22:36 29.10.2020
80. minuta. Z bocznego sektora boiska piłkę wrzuca Czerwiński. Marchwiński strzela głową. Nad bramką. Czas ucieka, a Lech wciąż przegrywa 0:1.
22:28 29.10.2020
72. minuta. Znów Morelos. Tym razem strzela w krótki róg z linii pola karnego. Bednarek łapie piłkę.
22:24 29.10.2020
68. minuta. 1:0 dla gospodarzy. Przewaga Rangersów udokumentowana golem. Barisić dośrodkowuje w pole karne, a do siatki mocnym strzałem głową trafia wprowadzony chwilę wcześniej Morelos. Bednarek był bez szans.
22:22 29.10.2020
66. minuta. Seria rzutów rożnych pod bramką Lecha. Dużo zamieszania, ale poznaniacy wychodzą obronną ręką z opresji.
22:09 29.10.2020
53. minuta. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Głową na bramkę strzela Rogne. Minimalnie niecelnie. To mógł być gol dla poznaniaków.
22:06 29.10.2020
48. minuta. Najlepsza akcja Lecha w tym meczu. Czerwiński pędzi prawym skrzydłem, dośrodkowuje w pełnym biegu w pole karne. Akcję próbują zamknąć Skóraś i Puchacz, ale nie są w stanie przeciąć zagranej przez obrońcę piłki. Niewiele brakowało, aby Lech objął w Glasgow prowadzenie.
22:01 29.10.2020
46. minuta. Początek drugiej połowy. Oba zespoły rozpoczynają bez zmian.
21:45 29.10.2020
Koniec pierwszej połowy. Lech remisuje do przerwy 0:0 z Rangersami. Gospodarze częściej byli przy piłce, ale oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Bednarka.

Z kolei Kolejorz nie wystraszył się wyżej notowanego zespołu ze Szkocji. Poznaniacy kilkukrotnie zagrozili gospodarzom, ale w pierwszych trzech kwadransach nie oddali jeszcze celnego strzału.
21:44 29.10.2020
44. minuta. Rzut wolny dla Lecha z 25 metrów. Do piłki podchodzi Moder, jednak uderzenie mija bramkę Rangersów.
21:43 29.10.2020
43. minuta. Świetna kontra Lecha. Szybką akcję wyprowadzają Czerwiński i Skóraś. Strzela Ishak. Nad poprzeczką.
21:42 29.10.2020
42. minuta. Dwukrotnie próbował z dystansu Davies. Najpierw jego uderzenie zablokowali obrońcy, poprawka poszybowała wysoko nad bramką.
21:40 29.10.2020
40. minuta. Rangersi częściej utrzymują się przy piłce, ale nie potrafią zagrozić bramce polskiej drużyny.
21:23 29.10.2020
25. minuta. Groźnie pod bramką Lecha. Dośrodkowanie Barisicia, piłki w polu karnym dobrze nie opanował Roofe. Próbował jeszcze strzelać przewrotką. Nieskutecznie i grę wznowił Bednarek.
21:22 29.10.2020
16. minuta. Pierwszy celny strzał gospodarzy. Uderzenie Scotta Arfielda pewnie łapie bramkarz Lecha. Później poznaniacy odpowiadają atakiem. Dośrodkowanie Vasyla Krawecia gospodarze wybijają na rzut rożny. Korner bez zagrożenia dla Szkotów.
21:13 29.10.2020
13. minuta. Barisić do Hagiego, który na szczęście Lecha zdecydował się na strzał, zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi. Od bramki rozpoczął Bednarek.
21:10 29.10.2020
10. minuta. Optyczna przewaga gospodarzy, którzy jednak do tej pory nie zagrozili bramce Bednarka. Lech próbował swoich szans po strzale z dystansu Ramireza i kontrataku, w którym niecelnie w pole karne podawał Puchacz.
21:00 29.10.2020
Początek meczu w Glasgow.
20:56 29.10.2020
Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Transmisja meczu w TVP2, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
20:39 29.10.2020
Na własnym podwórku Rangersi radzą sobie dużo lepiej niż Kolejorz. Po 12 kolejkach zespół Gerrarda prowadzi w tabeli z sześciopunktową przewagą nad Celtikiem. Rangers zapisali na swoim koncie 10 wygranych i dwa remisy. Jeszcze większe wrażenie robi bilans bramkowy. Drużyna z Ibrox Park strzeliła 28 goli, tracąc zaledwie trzy.

Z kolei Lech w PKO BP Ekstraklasie po ośmiu kolejkach zajmuje dopiero dziesiąte miejsce i traci 10 punktów do prowadzącego Rakowa Częstochowa. Poznaniacy mają rozegrany o jeden mecz mniej.
20:30 29.10.2020
Dla Stevena Gerrarda to kolejne starcie z polskim zespołem. Przed rokiem zespół z Ibrox Park mierzył się z Legią Warszawa w IV rundzie eliminacji Ligi Europy.

Po remisie 0:0 na Łazienkowskiej, w Szkocji gospodarze wygrali 1:0 po golu strzelonym w doliczonym czasie gry przez Alfredo Morelosa i awansowali do fazy grupowej.

Z kolei w 2004 roku w fazie grupowej Pucharu UEFA Rangersi wygrali wyjazdowe spotkanie z Amiką Wronki aż 5:0. Wcześniej Rangersi wyeliminowali GKS Katowice w I rundzie Pucharu UEFA w 1988 roku (1:0, 4:2) i Górnika Zabrze w II rundzie Pucharu Mistrzów sezon wcześniej. Po remisie 1:1, Szkoci u siebie wygrali 3:1 i mogli cieszyć się z awansu.

Zabrzanie pozostają jedyną polską ekipą, która pokonała The Gers. W 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów Górnik dwukrotnie pokonał Szkotów 3:1.
20:23 29.10.2020
Kilka chwil temu przedstawiciele Lecha wręczyli gospodarzom… świętomarcińskie rogale.
19:50 29.10.2020
Skład na dzisiejszy mecz podał także Steven Gerrard.
19:43 29.10.2020
Znamy już skład, w jakim poznaniacy rozpoczną mecz w Glasgow. Trener Dariusz Żuraw nie może liczyć na kontuzjowanych Pedro Tibę, Jakuba Kamińskiego oraz Djordje Crnomarkovica