RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Były minister zdrowia w rządzie PO: Morawiecki to najlepszy premier na trudne czasy

„Liczba zachorowań rośnie dlatego, że mimo stanowczego stanowiska rządu nie przestrzegamy tych ostrych restrykcji” (fot. PAP/Leszek Szymański)

Premier Mateusz Morawiecki „to najlepszy premier na trudne czasy” i „trzeba mu pomóc, a nie przeszkadzać” – ocenił prof. Marian Zembala, kardiochirurg i były minister zdrowia . – Apeluję do liderów wszystkich partii, żebyście mu pomagali, a nie przeszkadzali – podkreślał.

Prof. Zembala: Pandemia jest wojną o życie [WIDEO]

– Nie wolno nam tracić rozumu, zwłaszcza teraz, kiedy jest wojna. Tak jest, pandemia jest wojną, wojną o życie – powiedział w TVP Info były...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

– Jestem przekonany, że w walce z pandemią wygramy, tylko trzeba działać jak jeden mąż, wszyscy bez wyjątku. Liczba zachorowań rośnie dlatego, że mimo stanowczego stanowiska rządu nie przestrzegamy tych ostrych restrykcji – mówił Zembala w rozmowie z Polsat News.

– Przed nami bardzo trudny czas. Prawdopodobnie dziś, jutro, pojutrze pojawi się jeszcze więcej zachorowań, jeszcze więcej chorych będzie wymagało naszej pomocy. Apeluję do wszystkich bez wyjątku, ponad podziałami. Walka z pandemią to jest jak czas naszej wojny, jak czas naszej próby – wskazywał.

– Naprzód drodzy przyjaciele! Pandemia powinna nas łączyć, a nie skłócać! Pomóżmy premierowi, nie przeszkadzajmy mu! – wzywał były minister zdrowia

Prof. Zembala przyznał, że obawia się wzrostu zakażeń w związku z wizytami na cmentarzach we Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym

– Mówię do swojej mamy: w tym roku modlimy się w domu. Będziemy odwiedzać zmarłych, jak przyjdzie na to czas. Wiem, że Polacy są narodem kontestującym wszystko i wszystkich, i zjawią się nieodpowiedzialni bohaterowie, którzy pod pretekstem spełnienia tradycji będą udowadniali sobie i innym, że są tanimi bohaterami – martwił się kardiochirurg.

– Kochani, nie ma obecności na cmentarzach! Wiem, że straciliśmy wielu bliskich, ale musimy to zrobić, żeby nie tracić następnych! – apelował.

źródło:
Zobacz więcej