RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Włamanie na konto posłanki PiS. Pisze o tym również Michał Szczerba

Głośny tweet na koncie Joanny Borowiak nie został napisany przez nią (fot. arch. PAP/Tytus Żmijewski)

Duży rozgłos wywołał dziś rzekomy wpis Joanny Borowiak, w którym ta miała się powoływać na słowa Jarosława Kaczyńskiego. Tweeta udostępniało wielu polityków związanych z opozycją i organizatorami trwających właśnie protestów. Jak już wiadomo, posłanka PiS wcale nie jest autorką tweeta. O sprawie napisał też poseł PO Michał Szczerba. „W tej sprawie posłanka jest osobą pokrzywdzoną” – stwierdził.

Politycy KO, Lewicy i dziennikarz „GW” udostępniają wpis z przejętego konta posłanki PiS

Twitterowe konto Joanny Borowiak zostało przejęte. Ktoś, podszywając się pod posłankę PiS, zamieszcza skandaliczne wpisy o protestach ws. aborcji....

zobacz więcej

Wśród przeciwników rządu od rana popularność zdobywa rzekomy wpis Borowiak, w którym miała się ona powoływać na słowa Jarosława Kaczyńskiego. Później na jej koncie ukazał się kolejny tweet, o treści: „Szanowni Państwo! Przypadkowo opublikowałam ten komentarz. To miało być w prywatnej wiadomości”.

Jak się okazało, autorką wpisów wcale nie jest posłanka. Już przed trzema dniami rzeczniczka PiS Anita Czerwińska informowała o włamie na konto posłanki. „Włamano się na konto poseł Joanny Borowiak. Straciła do niego dostęp. Zamieszczane treści nie są jej autorstwa. Zostanie złożone zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa” – czytamy we wpisie z poniedziałku.

– Dokonano włamania w poniedziałek po południu, około 15, może 16. Zorientowałam się i podjęłam działania – powiedziała portalowi tvp.info sama Borowiak.

O sprawie napisał również poseł PO Michał Szczerba. Jak napisał, „ktoś włamał się na konto posłanki Joanny Borowiak i zostało ono przejęte przez osobę nieuprawnioną. Ponieważ pracujemy w jednej komisji, na jej prośbę proszę o zaniechanie upubliczniania nieprawdziwych wpisów i komentarzy”. „W tej sprawie posłanka jest osobą pokrzywdzoną” – napisał.

Na samym koncie Borowiak w ostatnich dniach udostępniano też m.in. relacje z protestów zwolenników aborcji, którym posłanka się sprzeciwia.

źródło:
Zobacz więcej