RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Organizacja „Strajk Kobiet” do szefa PSL: „Wyp***”

Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot. PAP/Rafał Guz)

„Czas zakończyć ideologiczną wojnę” – zaapelował na Twitterze lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityk zaproponował, by wpisać kompromis ws. aborcji do konstytucji. „Wyp***” – odpisano mu z internetowego konta organizacji „Strajk Kobiet”, która stoi za ostatnimi demonstracjami.

Wirusolog ostrzega. Weekendy nie są już największym zagrożeniem

Ministerstwo zdrowia informuje w ostatnich dniach o kolejnych rekordach liczby zakażeń. W rozmowie z portalem tvp.info prof. Włodzimierz Gut...

zobacz więcej

Z pewnością nie takiej reakcji spodziewał się Władysław Kosiniak-Kamysz. Lider PSL publicznie popiera protestujących. W sieci zaproponował nawet, by zmienić konstytucję.

Chciał, by przerywanie ciąży zostało dopuszczone w trzech przypadkach: gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia ciężarnej, gdy zachodzi podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego oraz gdy „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu".

Liderki protestów głośno domagają się jednak znacznie szerszej legalizacji aborcji. Jak podkreślają, nie są zainteresowane żadnymi kompromisami. Co więcej, chcą zmiany rządu, likwidacji religii w szkołach i wymiany sędziów TK.

Wcześniej z wulgarną reakcją organizacji „Strajk Kobiet” spotkał się również Szymon Hołownia. Polityk w miniony wtorek skrytykował apel Jarosława Kaczyńskiego o obronę kościołów przed wandalizmem. Zarzucił prezesowi chęć „podpalenia kraju”. Organizatorki proaborcyjnych strajków nie są jednak zainteresowane wsparciem polityka.

„Czy ktoś mógłby od nas powiedzieć panu Hołowni, żeby wyp***lał?” – napisały w poście na oficjalnym koncie na Twitterze. „Bo my robimy rewolucję i nie mamy czasu zajmować się każdym politycznym palantem chętnym do powiezienia się na nas” – dodały lewicowe aktywistki.

źródło:
Zobacz więcej