RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar domu jednorodzinnego. Są ofiary

Do szpitala trafiła poszkodowana w pożarze około 80-letnia kobieta (fot. PAP/Tomasz Gzell)

55-letni mężczyzna zginął w pożarze domu jednorodzinnego w Mrzygłodzie koło Sanoka, do którego doszło w środę późnym wieczorem. Do szpitala trafiła poszkodowana w pożarze około 80-letnia kobieta.

Dwulatka i emeryt zginęli w pożarze. Jest wyrok dla podpalacza

Na 25 lat więzienia Sąd Apelacyjny w Gdańsku skazał 55-letniego mężczyznę oskarżonego o zabójstwo dwóch osób, które zginęły w pożarze kamienicy w...

zobacz więcej

Jak przekazał rzecznik podkarpackich strażaków bryg. Marcin Betleja, informację o płonącym domu straż otrzymała w środę po godz. 21. Na miejsce pojechało osiem zastępów straży pożarnych.

– W momencie, kiedy na miejsce przyjechali strażacy, ogniem objęty był cały dom. Z budynku ewakuował się mężczyzna, a strażacy ewakuowali z domu około 80-letnią kobietę i otrzymali informację, że w środku jest jeszcze jedna osoba – mówił bryg. Betleja.

Po wejściu do płonącego domu strażacy odnaleźli 55-letniego mężczyznę, którego także ewakuowali na zewnątrz. – Lekarz stwierdził zgon mężczyzny – przekazał rzecznik.

Seniorka została zabrana do szpitala na obserwację; mężczyzna, który sam wydostał się z domu, nie wymagał hospitalizacji.

Akcja gaśnicza trwała około czterech godzin. Pożar gasiło ponad 30 strażaków. Przyczyna pojawienia się ognia jest wyjaśniana.

Od początku października na Podkarpaciu strażacy wyjeżdżali już do 80 pożarów mieszkań i domów. Zginęły trzy osoby, a trzy trafiły do szpitala z objawami zatrucia dymem pożarowym lub z oparzeniami.

– To jest dopiero początek sezonu grzewczego, dlatego apelujemy o ostrożność. Prosimy, aby sprawdzać urządzenia służące do ogrzewania naszych domów i mieszkań. Sprawdźmy przewody kominowe i wentylacyjne – zaapelował rzecznik strażaków.

źródło:

Zobacz więcej