RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Dystans? Izolacja? A co tam! Do sieci trafiły zdjęcia z imprezy piłkarza Legii

William Remy jest piłkarzem Legii od 2018 roku (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Prawdopodobnie to już jego koniec w Legii. William Remy nie wziął udziału w środowym treningu drużyny Czesława Michniewicza. Powód? Do sieci trafiły zdjęcia z imprezy, w której wziął udział zawodnik mistrzów Polski, łamiąc tym samym m.in. zasady zachowania dystansu społecznego. Zawodnik został odizolowany od reszty drużyny.

Prezydent FIFA Gianni Infantino zakażony koronawirusem

Prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Gianni Infantino miał pozytywny wynik badania na koronawirusa – poinformowano w...

zobacz więcej

Wszystko po to, aby 29-letni piłkarz nie zaraził pozostałych zawodników ani członków sztabu szkoleniowego. Tym samym Remy’emu koło nosa przejdzie okazja do gry w podstawowym składzie Legii. Mistrzowie Polski mają problemy z obsadą środka obrony i Remy miał być jednym z wyborów Czesława Michniewicza.

Ale nic z tego. Zawodnik trafił na kwarantannę i jak poinformowała rzecznik prasowy Legii Izabela Kruk, piłkarz został odizolowany od reszty członków drużyny. Do tego „złamał zasady obowiązujące w klubie i ogólne przepisy związane z sytuacją pandemiczną”,

Wobec zawodnika mają zostać wyciągnięte konsekwencje. W lipcu, gdy zakażeń było dużo mniej, na nocną eskapadę zdecydowali się piłkarze Śląska Wrocław. Do sieci trafiły zdjęcia, na których widać, jak zawodnicy bawią się w jednej z dyskotek. Klub wówczas potrącił im z pensji 30 tysięcy złotych.

Występek Remy’ego jest jednak dużo poważniejszy. Gigantyczna liczba zachorowań sprawiła, że zamknięte są restauracje, bary czy dyskoteki. Niedopuszczalne są także zgromadzenia powyżej pięciu osób, a na zamieszczonych w internecie zdjęciach widać, iż zawodnik bawił się w dużo większym gronie. Umowa Remy’ego z Legią wygasa w czerwcu 2021 roku i niewiele wskazuje na to, aby miała zostać przedłużona.

źródło:
Zobacz więcej