RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prof. Roszkowski: Takiej skali agresji na kościoły w Polsce jeszcze nie było

Profesor Wojciech Roszkowski ocenił, że takiej skali agresji na kościoły w Polsce jeszcze nie było. W ten sposób historyk odniósł się w TVP Info do ulicznych protestów, które przetaczają się przez Polskę od czwartku. Trybunał Konstytucyjny wyda k tego dnia orzeczenie w sprawie aborcji eugenicznej. W ocenie profesora wtorkowy apel wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego o obronę kościołów atakowanych przez protestujących był „bardzo ważny i aktualny”.

Biskupi o dewastacjach kościołów i manifestacjach. Apel Rady Stałej KEP

„Wzywamy wszystkich do podjęcia rzeczowego dialogu społecznego, do wyrażania poglądów bez użycia przemocy i do poszanowania godności każdego...

zobacz więcej

– Przecież większość Polaków nie życzy sobie, aby ktoś wpadł do kościoła, przerywał mszę świętą, atakował księży. To jest po prostu barbarzyństwo – stwierdził prof. Roszkowski.

– Nie możemy sobie (na to – red.) pozwolić, niezależnie od tego, co kto myśli o kryzysie w Kościele, o samym Kościele, czy jest wierzący czy nie. Kościoły są częścią naszej kultury, naszej cywilizacji, która mam nadzieję pozostanie, która daje najważniejsze, można powiedzieć żywotne soki naszej cywilizacji – mówił.

W ocenie gościa TVP Info apel prezesa PiS był „bardzo ważny i aktualny”. Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wezwał wczoraj w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych do obrony atakowanych kościołów.

źródło:
Zobacz więcej