RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Gdy inni szykowali się na wojnę z wirusem, wy na wojnę z narodem”. Tusk agresywnie do rząd

Donald Tusk (fot. Christian Marquard/Pool/Getty Images)

Były premier Donald Tusk ponownie skrytykował działania rządu w walce z pandemią koronawirusa. „Polska jest najgorzej przygotowanym państwem do jesiennej fali epidemii w całej Unii” – napisał na Twitterze szef Europejskiej Partii Ludowej.

„Gdy inni szykowali się na wojnę z wirusem, wy – na wojnę z narodem” – napisał Tusk na Twitterze. „Wycofajcie się z niej, zanim dojdzie do tragedii. Ludziom pozostał krzyk, decyzje należą do was” – dodał.

„Od premiera do hejtera” – zareagował na jego wpis jeden z internautów. Wielu komentujących zwróciło uwagę, że wzrost przypadków zakażenia koronawirusem można w ostatnim czasie zaobserwować także w innych państwach europejskich.

„A jak to wspaniale przygotowali się we FR, ESP, IT i innych państwach? Jakie zastosowali rozwiązania?” , „A co tam w Brukseli? Polepszyło się, mniej zakażeń? – piszą internauci. To kolejny raz, gdy były premier uderza w rządzących, zarzucając im, że nie radzą sobie w walce z pandemią koronawirusa.

Na początku października napisał drwiąco: „Duda radośnie komentuje sportowe wydarzenia, uśmiechnięty Morawiecki ogłasza kolejne sukcesy, Kaczyński schował się w nowym gabinecie”.

źródło:
Zobacz więcej