RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Straszył czołgami jadącymi do Warszawy. Fake news Budki

„Łyso panu, panie Budka? Ładnie to tak siać ferment i dezinformacje?” – napisała internautka, która zdemaskowała fake newsa (fot. PAP/Radek Pietruszka; Twitter/Edyta Kazikowska)

Lider PO Borys Budka zamieścił w środę na Twitterze zdjęcie jadącego na lawecie czołgu, pisząc, że transport zmierza w kierunku Warszawy. Jak się okazało, informacja była fałszywa. Ostatecznie Budka ją skasował.

Kaczyński do opozycji: Narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami [WIDEO]

W tej chwili w imię własnych, małych, brudnych interesów Nowaka rozwalacie Polskę, narażacie na śmierć mnóstwo ludzi, jesteście przestępcami –...

zobacz więcej

Na fotografii zamieszczonej na Twitterze przez Budkę widać lawetę przewożącą czołg. „Zdjęcie z drogi S17, okolice Lublina. Dwadzieścia takich pojazdów jedzie w kierunku Warszawy” – podpisał lider PO.

Jak się jednak okazało, wpis Budki wprowadzał w błąd. Za transport odpowiadała 21. Brygada Strzelców Podhalańskich, która pełni dyżur w Siłach Bardzo Szybkiego Reagowania, stanowiącego trzon tzw. szpicy NATO.

Fejka zdemaskowała na Twitterze Edyta Kazikowska, zwolenniczka PiS. „Łyso panu, panie Budka? Ładnie to tak siać ferment i dezinformacje?” – napisała.

Ostatecznie Budka skasował wpis.

źródło:
Zobacz więcej