RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Proboszcz wycofał zawiadomienie ws. napisu na katedrze. Sprawcy wyrazili skruchę

Sprawcy napisali na murze bazyliki „piekło kobiet” (fot. Shutterstock/Rawpixel.com, zdjęcie ilustracyjne)

Proboszcz parafii katedralnej w Płocku (Mazowieckie) ks. kanonik Stefan Cegłowski wycofał zawiadomienie, które złożył na policji w związku z wymalowanym na murze bazyliki napisem „piekło kobiet”. Wycofanie zawiadomienia zapowiedział wcześniej pod warunkiem, że autorzy napisu zgłoszą się do niego i wyrażą żal. – Słowo się rzekło. Zawiadomienie wycofałem, ponieważ przyszli do mnie młodzi ludzie we wtorek rano, przeprosili, wyrazili skruchę, zadeklarowali i podjęli pracę jako zadośćuczynienie – powiedział proboszcz.

Biskupi o sytuacji w kraju. Komunikat Rady Stałej KEP

Dziś odbywa się zebranie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski – w związku z aktualną sytuacją w kraju. Ze względu na pandemię jest to pierwsze...

zobacz więcej

– Będą ją (pracę) kontynuować w najbliższym czasie. To będzie solidna praca – powiedział ks. Cegłowski.

Proboszcz podkreślił, że nie może ujawnić, kim są osoby, które zgłosiły się do niego w sprawie napisu na murze bazyliki. – Kto to był, ilu ich było, zachowam to dla siebie. Obiecałem im to –zaznaczył. Dodał, że w sprawie wycofania zawiadomienia napisał list do policji.

– Podziękowałem w nim za podjęte działania – powiedział duchowny. Wyjaśnił, iż ostatecznie usunięciem napisu z muru bazyliki zajmie się konserwator.

W poniedziałek ks. Cegłowski informował, że wiadomość o napisie „piekło kobiet” na murze katedry otrzymał w niedzielę rano. Wspominając wówczas o złożonym zawiadomieniu na policji, proboszcz płockiej parafii katedralnej mówił m.in.: – Gdyby zgłosili się twórcy tego napisu, jestem gotów z nimi porozmawiać, wycofać skargę na policji, oczywiście o ile rozmowa ta przyniosłaby jakiś owoc, wyrażenie żalu i zadośćuczynienie.

źródło:

Zobacz więcej