RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rafał Trzaskowski o Marszu Niepodległości: Nie może się odbyć

Rafał Trzaskowski podczas protestu ws. aborcji (fot. PAP/Piotr Nowak)

Marsz Niepodległości organizowany co roku 11 listopada ma przejść ulicami Warszawy już za 2 tygodnie. – Nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń – skomentował jednak organizację wydarzenia prezydent stolicy Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej.

Świetny ruch Kaczyńskiego. Wybił opozycji argumenty z ręki [OPINIA]

„Kaczyński wezwał zwolenników wprost do starć ulicznych” – napisała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Po apelu Jarosława Kaczyńskiego o...

zobacz więcej

„Marsz Niepodległości w 2020 r. odbędzie się bez względu na to, co powiedzą władze (stołeczne czy rządowe)” – napisał we wtorek w sieci Witold Tumanowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Jak dodał, pochód rozpocznie się tradycyjnie o godz. 14 na rondzie Romana Dmowskiego.

W Polsce panuje jednak epidemia. Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski został więc zapytany, czy takie wydarzenie może się odbyć.

– Nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń. Na pewno w sposób zaplanowany ono się odbyć nie może – powiedział w Radiu ZET. – Zobaczymy, jakie będą przewidywania jeśli chodzi o rozwój epidemii – dodał.

Polityk Platformy Obywatelskiej stwierdził, że Marsz Niepodległości to „planowana demonstracja i nie może się odbywać w związku z przepisami dotyczącymi epidemii”.

Prowadząca rozmowę dziennikarka zauważyła jednak, że codziennie ulicami polskich miast maszerują tysiące zwolenników aborcji, także w centrum stolicy. Rafał Trzaskowski w nich uczestniczy i namawia, aby tłumnie sprzeciwiać się decyzji TK. – Te demonstracje są całkowicie spontaniczne – ocenił w wywiadzie Trzaskowski.

Pytany o swoje plany na 11 listopada Trzaskowski podkreślił, że będzie odwiedzał groby swoich przodków, którzy przyczynili się do tego, że mamy niepodległe państwo.

źródło:
Zobacz więcej