RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar kliniki. Podczas ewakuacji zmarły dwie pacjentki

Przyczyna pożaru nie jest znana (fot. PAP/EPA/ANTONIO LACERDA)

W klinice w brazylijskim Rio de Janeiro wybuchł groźny pożar. Jak podały lokalne media, podczas ewakuacji około 200 pacjentów do innych szpitali zmarły dwie kobiety chore na Covid-19.

Pożary w Kalifornii: ewakuowano dziesiątki tysięcy mieszkańców

Gwałtowny, podsycany wiatrem pożar zmusił 60 tys. mieszkańców południowej części Kalifornii do ewakuacji. Około miliona mieszkańców zostało...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Strażakom udało się w końcu opanować sytuację. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie ogień pojawił się najpierw w pracowni rentgenowskiej i szybko rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia.

Strażacy twierdzą, że wielokrotnie zwracali uwagę na niewystarczające zabezpieczenia przeciwpożarowe w Hospital de Bonsucesso.

Od początku pandemii Brazylia zarejestrowała ponad 5,4 mln przypadków Covid-19 i prawie 158 tys. ofiar śmiertelnych. We wtorek poinformowano, że zakaziło się 29 787 osób, 549 zmarło.

Pod względem liczby zgonów Brazylia zajmuje drugie miejsce na świecie – po Stanach Zjednoczonych. Natomiast pod względem liczby zakażeń jest trzecim najbardziej dotkniętym koronawirusem krajem na świecie, po Stanach Zjednoczonych i Indiach.

źródło:

Zobacz więcej