RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Koronawirus. Rząd Francji rozważa ogólnonarodową kwarantannę

Od początku pandemii we Francji zakaziło się 1 198 695 osób (fot. PAP/EPA/IAN LANGSDON)

Francuska telewizja BFM podała, że rząd rozważa wprowadzenie od czwartku o północy ogólnonarodowej, miesięcznej kwarantanny. Ma to związek z gwałtownym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Koronawirus we Francji. Kolejny rekord, ponad 52 tys. nowych zakażeń

W Francji w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano rekordową liczbę 52 010 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – przekazało w niedzielę...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Prezydent Emmanuel Macron wygłosi w środę wieczorem orędzie do narodu, podczas którego może zapowiedzieć kwarantannę i zamrożenie gospodarki. Pałac Elizejski nie poinformował jednak, czy prezydent rozważa wprowadzenie lockdownu ani jakie konkretne środki zaradcze ma zamiar ogłosić w środę.

BMF podaje, że kwarantanna, którą rozważa rząd, ma być „bardziej elastyczna”, niż pierwszy lockdown wprowadzony w marcu.

Podczas wtorkowego spotkania z parlamentarzystami za zamkniętymi drzwiami premier Francji Jean Castex powiedział, że przy obecnym tempie rozprzestrzeniania się pandemii 11 listopada szpitale będą już całkowicie zapełnione i nie będą mogły przyjmować pacjentów.

Informacje te potwierdził wkrótce potem rzecznik francuskiego rządu Gabriel Attal; wyjaśnił też, że prognoza ta oparta jest na badaniach Instytutu Pasteura.

W niedzielę zdiagnozowano we Francji rekordową liczbę infekcji – 52 010 nowych zakażeń. Łącznie od początku pandemii w kraju zakaziło się 1 198 695 osób. Francja jest ósmym państwem na świecie, w którym liczba infekcji przekroczyła już milion przypadków.

źródło:

Zobacz więcej