RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rzym. Starcia przeciwników koronarestrykcji z policją

Wśród protestujących znaleźli się neofaszyści (fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI)

W Rzymie doszło we wtorek wieczorem do gwałtownych protestów przeciwników restrykcji, wprowadzonych przez włoski rząd w ramach walki z epidemią koronawirusa. Policja zatrzymała najbardziej agresywnych uczestników zajść.

Koronawirus we Włoszech. „Poziom krytyczny przekroczony”

Wskaźnik zakaźności koronawirusa we Włoszech przekroczył poziom krytyczny – powiedział w niedzielę premier Giuseppe Conte, przedstawiając nowy...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Miejscem największych zamieszek był centralny Piazza del Popolo, gdzie manifestanci rzucali w stronę policjantów petardami i świecami dymnymi. Funkcjonariusze użyli armatek wodnych, by rozpędzić tłum demonstrantów.

Do starć doszło też w innych punktach Wiecznego Miasta.

Policja poinformowała, że wśród protestujących byli także liderzy i zwolennicy neofaszystowskiego ugrupowania Forza Nuova.

To kolejny dzień protestów w stolicy Włoch. Po poniedziałkowych zatrzymano czterech ich uczestników.

Minister spraw wewnętrznych Luciana Lamorgese, odnosząc się do gwałtownych demonstracji, organizowanych też w innych miastach, oświadczyła w telewizji RAI, że prawo do manifestowania musi być zagwarantowane w demokratycznym państwie. – Ale w tym momencie ciężkiej pandemii przenikają tam frakcje ekstremistów – wskazała.

źródło:

Zobacz więcej