RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Atak na kościół. Jeden z obrońców miał zostać raniony nożem [WIDEO]

W Poznaniu, przy ul. Fredy, kilka osób stojących przed kościołem Najświętszego Zbawiciela zostało zaatakowana przez grupę napastników, wyposażonych w gaz i drewniane pałki. – Policja, która patrolowała tamten teren wylegitymowała klika osób, które brały udział w scysji. Były to dwie grupy osób – powiedział portalowi tvp.info kom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego KWP w Poznaniu.

Hołownia krytykuje obronę świątyń i dopomina się o głos „swojego” Kościoła

Szymon Hołownia skrytykował apel Jarosława Kaczyńskiego o obronę kościołów przed atakami, zarzucając prezesowi PiS chęć „podpalenia kraju”. „Gdzie...

zobacz więcej

W zdarzeniu brało udział w sumie kilkanaście osób – opisuje reporter TVP Mateusz Wojciechowski.

W tej chwili trwają ustalenia policji w tej sprawie. Wiadomo jednak, że w godzinach wieczornych z jednej z bocznych ulic wybiegła grupa kilku osób, wyposażonych w gaz i drewniane pałki, którzy zaatakowali stojących przed świątynią.

Jedna z osób została raniona lub skaleczona w nogę. Pojawiła się informacja, że jeden z napastników miał użyć noża – tego na razie śledczy jednak nie potwierdzają. Obecnie zabezpieczany jest monitoring miejski i prywatny, by ustalić przebieg tego, co się wydarzyło.źródło:
Zobacz więcej