RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zimowy sezon na lotnisku Chopina. Gdzie będzie można polecieć?

LOT otwiera nowe europejskie połączenie z lotniska Chopina (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Z obowiązującego od weekendu zimowego rozkładu lotów wynika, że z warszawskiego Lotniska Chopina będzie można polecieć m.in. do Ostrawy z PLL LOT, Dubaju z linią Emirates, czy Stambułu z Turkish Airlines – poinformowało lotnisko. Port podkreśla, że z powodu pandemii sezon ten jest inny niż poprzednie.

Ile osób zakaża się w samolocie? Prezes PAŻP o wynikach badań

Koronawirus zmienił życie wszystkich, ale niewiele branż ucierpiało w takim stopniu jak lotnicza. Prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Lotnisko Chopina przypomina, że zmiana czasu z letniego na zimowy wiąże się z początkiem nowego sezonu i zmianą dotychczasowego rozkładu połączeń.

„W nowym sezonie zimowym – który będzie zgoła odmienny od tych, do których zdołaliśmy się przyzwyczaić – osoby poszukujące egzotyki z lotniska Chopina wciąż będą mogły wybrać ciekawe dalekodystansowe połączenia regularne ze stopniowo powiększającej się siatki połączeń” – poinformowało lotnisko Chopina.

Dowiadujemy się, że z Warszawy linią Emirates będzie się można wybrać się do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a z Turkish Airlines – do Stambułu. Pod koniec roku na lotnisko ma powrócić linia Qatar, którą będzie można wybrać się bezpośrednio do Dauhy, stolicy Kataru.

Rząd uratuje LOT? Chodzi o ogromne pieniądze

LOT poinformował o wynikach finansowych za rok 2019. „Osiągnęliśmy przychód ze sprzedaży w wysokości 7,37 mld zł, czyli o ponad miliard zł więcej...

zobacz więcej

Z kolei Polskie Linie Lotnicze LOT mają w planach wznowienie połączenia do Sri Lanki.

Nowe europejskie połączenie LOT


„Jedyną europejską nowością w sezonie zimowym będzie połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT do Ostrawy – trzeciego największego miasta w Czechach” – czytamy.

Jak wskazało lotnisko, sezon zimowy to także nowe kierunki czarterowe. W tym roku z warszawskiego portu będzie można polecieć do: Egiptu (Marsa Alam, Hurghada, Sharm-el-Sheikh), na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa), Maderę, do Tunezji (Djerba), na Zanzibar i do Turcji (Antalya, Bodrum).

Karne cła na towary z USA za pomoc dla Boeinga. WTO dała UE zielone światło

Na mocy ogłoszonego rozstrzygnięcia arbitrów Światowej Organizacji Handlu (WTO) Unia Europejska może nałożyć na swój import z USA karne cła na...

zobacz więcej

Lotnisko nie wyklucza, że mogą się też odbyć loty do Kenii, Omanu, na Kubę, Wyspy Zielonego Przylądka i Dominikanę. „W tym miejscu jednak musimy zaznaczyć, że są to plany biur podróży, a ich realizacja jest zależna od sytuacji epidemicznej i ustanowionych przepisów Polski i danego kraju, jak również nałożonych restrykcji i obostrzeń” – zastrzega port.

Lotnisko Chopina przypomina, że aktualna sytuacja epidemiczna spowodowała, że kwestia bezpieczeństwa nabrała szczególnego znaczenia.

Koronawirus a bezpieczeństwo w samolocie


„Dlatego warto podkreślić, że cała branża lotnicza przykłada do niej szczególną uwagę. Dotychczasowe systemy (m.in. filtry umieszczane w samolotach), wdrożone procedury i ich przestrzeganie, sprawiają, że ryzyko zetknięcia się z wirusem w czasie podróży lotniczej jest bardzo niskie” – wskazano.
Jak dodano, bardzo ważne jest również stosowanie się przez wszystkich (personel oraz pasażerów) do obowiązujących aktualnie wytycznych epidemicznych i zaleceń sanitarnych.

źródło:

Zobacz więcej