RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rodzina znalazła w domu dwugłowego węża

Jak podają naukowcy, obie głowy węża reagują na bodźce i poruszają się, jednak nie zawsze w tym samym kierunku.(fot. Shutterstock/Amare Marketing Group)

Na rzadki okaz dwugłowego węża smugłowego trafiła amerykańska rodzina w swojej rezydencji w miejscowości Palm Harbor na Florydzie. O zdarzeniu poinformował Instytut Badań nad Rybami i Dziką Przyrodą (FWRI). Naukowcy tłumaczą, że powodem narodzin dwugłowego węża jest brak rozdzielenia się bliźniąt jednojajowych podczas rozwoju embrionalnego. W efekcie węże pozostają złączone w jedno ciało.

Szokujący gość na poznańskiej uczelni. Wąż wpełzł do platformy dla niepełnosprawnych

Wąż dostał się do platformy dla osób niepełnosprawnych – takie zgłoszenie otrzymali strażnicy Ekopatrolu w Poznaniu. O zdarzeniu na terenie jednej...

zobacz więcej

Dwugłowy wąż znajduje się obecnie pod opieką Fish and Wildlife Research Institute (Instytutu Badań nad Rybami i Dziką Przyrodą) na Florydzie. Naukowcy poinformowali, że obie głowy gada reagują na bodźce i poruszają się, jednak nie zawsze w tym samym kierunku.

Według nich jest mało prawdopodobne, aby dwugłowy wąż mógł przeżyć w środowisku naturalnym. Oba mózgi gada podejmują różne decyzje, co hamuje jego zdolność odżywiania się i ucieczki przed drapieżnikami.

A rare two-headed southern black racer was recently found at a residence in Palm Harbor by Kay Rogers and family. This...

Posted by FWC Fish and Wildlife Research Institute on Wednesday, 21 October 2020

źródło:
Zobacz więcej