RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Krowa, która uciekła z obory pół roku temu, ukrywa się na poligonie

Kilka dotychczasowych prób złapania krowy zakończyło się niepowodzeniem (fot. Shutterstock/Eric Buermeyer)

Krowa z okolic bawarskiego Nabburga, która blisko pół roku temu uciekła z obory, ukrywa się na obrzeżach poligonu Pfreimd w okręgu Schwandorf. Ze względów bezpieczeństwa miasto Nabburg będzie musiało ją złapać – informuje w czwartek Bayerische Rundfunk (BR).

Armia testuje okulary do odbioru rozszerzonej rzeczywistości. Dla psów

W służbach mundurowych psy wykorzystuje się do akcji ratunkowych i zwiadu, np. gdy trzeba sprawdzić, czy jakiś przedmiot jest bombą lub miną. Do...

zobacz więcej

Burmistrz Nabburga Frank Zeitler powiedział rozgłośni Bayerischer Rundfunk, że kilka dotychczasowych prób złapania krowy zakończyło się niepowodzeniem. Nawet środek usypiający wystrzelony przez weterynarza nie zadziałał wystarczająco skutecznie.

Właściciel krowy, która ma teraz zdrowego cielaka płci męskiej, nie przejmuje się zbytnio uciekinierką i pozwala jej żyć na wolności.

Krowa i cielak ukrywają się w lesie na skraju poligonu wojskowego i wychodzą z niego bardzo ostrożnie tylko po to, by żerować na sąsiednich łąkach. Zwierzęta „wyglądają na dobrze odżywione" – mówi rolnik.

Ze względów bezpieczeństwa miasto Nabburg będzie jednak musiało teraz złapać zwierzęta, ponieważ upływa termin, w jakim właściciel mógł zrobić to sam. Jest to konieczne, ponieważ zwierzęta mogą zagrażać ruchowi drogowemu – informuje Bayerische Rundfunk.

źródło:

Zobacz więcej