RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Na Sardynii przyszedł na świat zielony szczeniak

Wyjątkowa barwa umaszczenia Pistacji z czasem jednak zniknie – codziennie piesek staje się coraz bardziej biały (fot. Cristian Mallocci/Handout via REUTERS)

Rolnik z Sardynii nie mógł uwierzyć własnym oczom, gdy jego suczka rasy mieszanej urodziła szczenię o zielonej sierści – poinformowała Agencja Reutera. Uważa się, że za oryginalne zabarwienie odpowiada związek chemiczny – biliwerdyna.

Pożar w domu jednorodzinnym. Życie domowników uratowała Dosia

Nowosolscy policjanci jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru pieca grzewczego, który udało im się ugasić. Mieszkańców o zagrożeniu zaalarmowała...

zobacz więcej

Piesek, któremu nadano imię Pistacchio, czyli Pistacja, był jednym z pięciu szczeniaków urodzonych prawie dwa tygodnie temu. Poza nim wszystkie młode miały białą sierść, tak jak ich mama.

Wyjątkowa barwa umaszczenia Pistacji z czasem jednak zniknie – codziennie piesek staje się bielszy.

Rolnik zapowiedział, że Pistacja zostanie na jego farmie i razem z mamą będzie pilnować owiec. Pozostałe szczeniaki trafią do nowych domów. Dodał, że zielony kolor pieska w trudnych czasach pandemii koronawirusa jest symbolem nadziei i szczęścia.

Narodziny psów z zieloną sierścią są niezwykle rzadkie. Uważa się, że oryginalne zabarwienie pojawia się, gdy szczenięta o jasnym kolorze mają kontakt w łonie matki z organicznym związkiem chemicznym zwanym biliwerdyną.

źródło:
Zobacz więcej