RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Szaleńcza ucieczka przed radiowozami. Auto wybiło się na drzewie i przeleciało kilka metrów [WIDEO]

Pod prąd, chodnikiem i po trawniku, taranując zieleń – uciekał przed policjantami złodziej przyłapany na gorącym uczynku. Wybił się na drzewie i przeleciał w powietrzu kilka metrów. Podczas pościgu próbował też zepchnąć z jezdni radiowóz. W końcu wjechał w zaparkowane samochody. 33-latek niedawno wyszedł z więzienia.

Po amfie i ecstasy uciekał przed policją. Zatrzymał się na płocie [WIDEO]

Naćpany 28-latek jechał zygzakiem. Na widok radiowozu zaczął uciekać. Zatrzymał się dopiero na płocie. – Był pod wpływem amfetaminy i ecstasy –...

zobacz więcej

Policjanci z Płocka zasadzili się na mężczyznę, którego podejrzewali o serię włamań i kradzieży na terenie Płocka i powiatu płockiego. W weekendową noc ślad zaprowadził funkcjonariuszy do jednego z miejskich targowisk. Tam „namierzyli” podejrzewanego, który po włamaniu do stoiska handlowego próbował uciekać swoim bmw.

Rozpoczął się pościg, którego przebieg przywodzi na myśl sceny z filmu sensacyjnego. Ścigany przez kilka policyjnych wozów uciekinier jechał pod prąd, po chodniku i pasie zieleni. – W pewnym momencie kierowca bmw stracił kontrolę nad pojazdem w wjechał w drzewa. Na ostatnim z nich wybił się i przeleciał kilka metrów w powietrzu. Podczas pościgu próbował zepchnąć z jezdni radiowóz – opisuje mł. asp. Krystyna Kowalska z mazowieckiej policji. Kryminalni nie dali za wygraną i mimo uszkodzonego auta, gonili sprawcę.

W końcu kierowca definitywnie stracił panowanie nad pojazdem i z impetem wjechał w zaparkowane auta, uszkadzając dwa z nich. Wtedy wybiegł z samochodu i zaczął uciekać pieszo. Został jednak obezwładniony i zatrzymany.

33-letni płocczanin był już karany za włamania oraz kradzieże sklepowe; niedawno wyszedł z więzienia i kontynuował złodziejski proceder. Usłyszał kilkanaście zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Znowu trafił za kratki do aresztu. Odpowie również za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia funkcjonariuszy oraz za niezatrzymanie pojazdu do kontroli. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej