RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Halloween to idiotyzm, będzie zakaz zabaw”

„Takie idiotyzmy nie mogą być tolerowane” (fot. PAP/EPA/CIRO FUSCO)

„Halloween to idiotyzm”, „podczas gdy my liczymy łóżka w szpitalach dla chorych na Covid–19, są kretyni, którzy szykują się do obchodów”– tak szef władz włoskiego regionu Kampania Vincenzo De Luca wytłumaczył swoją decyzję o zakazie zabaw w nocy 31 października.

Koronawirus. „Operacja, jakiej na Słowacji jeszcze nie było”. Przeprowadzi ją wojsko

Słowacja przygotowuje się do przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa u wszystkich obywateli z wyjątkiem dzieci do 10 lat – poinformował w...

zobacz więcej

Słynący z kwiecistego języka przewodniczący władz Kampanii komentował nadchodzące wydarzenia w telewizji RAI.

– W weekend Halloween zamkniemy wszystko o godz. 22. Halloween to ogromny idiotyzm, głupi amerykanizm, który sprowadziliśmy też do naszego kraju – oświadczył.

Polityk zapytany o to, jakich reakcji w Ameryce spodziewa się po swoich słowach, odparł: „Nie sądzę, że dojdzie do incydentu dyplomatycznego z powodu tego kretynizmu, jakim jest Halloween. To coś idiotycznego, co służy tylko podnoszeniu niepotrzebnej konsumpcji w naszym kraju tak, jak w Ameryce”.

– Podczas, gdy my liczymy łóżka w szpitalach, mając na celu ratowanie życia ludzi, są kretyni, także u nas, którzy szykują się do tego święta – oświadczył Vincenzo De Luca.

Dodał: „Zwłaszcza u nas takie idiotyzmy nie mogą być tolerowane”.

Liczba zakażeń koronawirusem w USA przekroczyła 8 milionów

Dobowy bilans nowych przypadków Covid-19 w Stanach sięgnął 69 156 przypadków, o ponad 5 tys. więcej niż wczoraj. W porównaniu z poprzednimi 24...

zobacz więcej

To już druga w ostatnich dniach ostra wypowiedź gubernatora Kampanii na temat obchodów 31 października, który zabronił zabaw tego dnia na ulicach, placach i w lokalach.

Zareagowali na nią także przedstawiciele branży specjalizujący się w sprzedaży artykułów na Halloween.

Z powodu pandemii w tym roku obroty tego biznesu spadną z 300 do 65 mln euro, czyli o 78 proc. – takie prognozy branży przedstawia dziennik „La Repubblica”.

Gazeta dodaje, że dodatkowo winą obarcza się polityka z Kampanii. „Jego ironia przynosi nam straty” – stwierdził jeden z reprezentantów branży halloweenowej.

źródło:

Zobacz więcej