RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Prawnik Igi Świątek o szczegółach sporu tenisistki z Warsaw Sports Group

Iga Świątek po zwycięstwie w zawodach French Open 2020 (fot. Tim Clayton/Corbis via Getty Images)

– Warsaw Sports Group nie przysługuje od Igi Świątek żadne „zadośćuczynienie”, a jedynie zwrot kosztów poniesionych przez WSG na rozwój sportowy Igi, do których WSG zalicza swoje wydatki niemające żadnego związku z rozwojem Igi. I to tego rodzaju koszty WSG są osią sporu stron – powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Jarosław Chałas, prawnik Świątek.

Iga Świątek zdradziła najbliższe plany sportowe [WIDEO]

Iga Świątek, zwyciężczyni wielkoszlemowego turnieju French Open podziękowała Polakom za doping i wsparcie oraz wyrazy uznania po wygranej....

zobacz więcej

Ojciec Igi Świątek w 2019 roku zerwał współpracę z Warsaw Sports Group. Od tego czasu toczy się spór o kwotę, jaką ma ona zapłacić WSG w związku z jej rozwojem. Świątek chce zwrócić koszty, które WSG poniosła, jednak między obiema stronami nie ma zgody co do wysokości kwoty. „Super Express” pisał, że może chodzić o kwotę nawet miliona zł.

– Przede wszystkim wyjaśnijmy sobie powielany w publikacjach prasowych błąd – WSG nie przysługuje od Igi Świątek żadne „zadośćuczynienie”, a jedynie zwrot kosztów poniesionych przez WSG na rozwój sportowy Igi, do których WSG zalicza swoje wydatki niemające żadnego związku z rozwojem Igi. I to tego rodzaju koszty WSG są osią sporu stron – mówi Chałas.

Prawnik nie ujawnia jednak, o jaką kwotę chodzi.
– Podkreślić trzeba, że Iga doszła do miejsca, w którym jest teraz nie dzięki WSG, ale wbrew temu, że WSG nie wykonywało swoich zobowiązań umownych, np. nie pozyskało dla niej ani jednego sponsora – dodaje.

Chałas ujawnia również, że pierwsze rozmowy w sprawie zwrotu kosztów były już inicjowane, jednak WSG je zerwała.

źródło:
Zobacz więcej