RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Rita Cosby: Polska powinna domagać się przeprosin ze strony Joe Bidena

– Polska powinna domagać się przeprosin ze strony Joe Bidena – oświadczyła Rita Cosby, amerykańska dziennikarka telewizyjna z polskimi korzeniami. To jej reakcja na słowa kandydata Partii Demokratycznej, który wymienił Polskę i Węgry w jednym szeregu z reżimami totalitarnymi.

Polska jak Białoruś? „Jeśli wygra Biden, będziemy myleni z republiką bananową” [WIDEO]

Kandydat Demokratów na prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Biden zestawił sytuację na Białorusi z tym, co się dzieje w Polsce i na Węgrzech. – Nie...

zobacz więcej

– To porównanie naprawdę mnie zdumniało, szczególnie że jestem córką powstańca warszawskiego. Mój ojciec walczył z totalitarnym reżimem i nie był to polski rząd – powiedziała amerykańska dziennikarka w wywiadzie dla TVP INFO.

– Nie mogłam uwierzyć w to co usłyszałam. Oświadczenie byłego prezydenta było bardzo nie na miejscu. Było to dla mnie przygnębiające. Poczułam wtedy, że Biden nie rozumie historii Polski, poświęcenia Polaków, mojego ojca i jego współtowarzyszy. Nie rozumie wszystkiego tego o co walczyli – podkreśliła.

– Nie rozumie jak mocno rozwinęła się Polska od tego czasu. Nie rozumie z jakimi totalitarnymi reżimami musiał walczyć ten kraj przez tyle lat. To że Polskę wymieniono w tym samym szeregu co Białoruś i reżimy totalitarne, to skandal. Myślę, że Polska i Węgry powinny domagać się przeprosin od sztabu Joe Bidena – zaznaczyła Rita Cosby.

źródło:
Zobacz więcej